Artykuł partnerski

Marek Słodki, wiceprezes firmy COBER: Wsłuchujemy się w oczekiwania naszych klientów

Rozmowa z Markiem Słodkim wiceprezesem firmy Cober, która jest inwestorem osiedla Panorama

Firma Cober działa na rynku nieruchomości od 10 lat. Ile w tym czasie powstało nowych mieszkań?
Faktycznie obchodzimy 10-lecie działalności, choć na rynku deweloperskim działamy już od 30 lat. Udało nam się z powodzeniem ukończyć szereg mniejszych i większych inwestycji w zakresie budownictwa zarówno wielorodzinnego, jak i komercyjnego. To między innymi rozbudowa Hotelu Millenium w Bochni, budowa 15 budynków wielorodzinnych o łącznej powierzchni około 27 000 czyli blisko 500 mieszkań, ale też  galerii PANORAMA na stworzonym przez nas osiedlu Panorama.

Zatrzymajmy się na chwilę przy tym bocheńskim osiedlu. Co je cechuje?
Z całą pewnością mogę powiedzieć, że jest to dobrze zaprojektowane osiedle. To nie tylko bloki, ale także cała infrastruktura potrzebna do wygodnego życia. Zacznę od lokalizacji – Panorama powstała na wzniesieniu otoczonym zielenią. Wiosną, latem jest tu pięknie. Zresztą każda pora roku ma swój urok. Mamy tu bezpieczne place zabaw dla dzieci, jest też przedszkole. Jest wiata do letniej rekreacji położona nad klimatycznym stawem, ścieżki spacerowe. Z centrum Bochni dostaniemy się tu w kilka minut. Ale to jeszcze nie wszystko, w planach jest budowa drogi, która połączy osiedle z krajową „czwórką”, a w niedalekim czasie za jej pośrednictwem z autostradą. Osiedle to też restauracja, sklep wielobranżowy, gabinet rehabilitacji i gabinet kosmetyczny.

Czy na osiedlu Panorama powstaną jeszcze nowe bloki?
Nowa inwestycja zakłada budowę pięciokondygnacyjnego budynku, w którym znajdzie się 45 mieszkań o zróżnicowanych metrażach, od 30 m² do 46 m². Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie zarówno singli, jak i młodych par czy małych rodzin, szukających swojego miejsca w Bochni. Każde z mieszkań zostało zaprojektowane z myślą o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni oraz zapewnieniu mieszkańcom jak najwyższego komfortu życia. Budynek zostanie wyposażony w nowoczesną windę, co znacznie ułatwi codzienne funkcjonowanie, szczególnie dla rodzin z dziećmi oraz osób starszych. Dodatkowo obiekt zaprojektowano z jedną klatką schodową, co gwarantuje łatwy i szybki dostęp do wszystkich mieszkań oraz zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

Brzmi nieźle, proszę zdradzić, czym firma Cober kieruje się przy projektowaniu nowych inwestycji?
Wsłuchujemy się w opinie, ale też oczekiwania naszych klientów. Nie bez znaczenia są też najnowsze trendy na rynku deweloperskim. Wprowadzamy szereg rozwiązań ekologicznych, takich jak energooszczędne oświetlenie czy systemy ogrzewania, które mają na celu zminimalizowanie wpływu budynku na środowisko. Naszym specjalnym projektem, który także już realizujemy, jest budowa luksusowych kamienic w centrum Bochni, zaplanowanych przy ulicy Konfederatów Barskich. Inwestycja obejmuje budowę czterech powtarzalnych budynków 3-kondygnacyjnych tj. przyziemie, parter, pierwsze piętro i poddasze użytkowe. W każdym z czterech budynków znajdują się dwa garaże piwniczki gospodarcze oraz dwa mieszkania. Pierwsze na wysokim parterze (nad garażami), o projektowanej powierzchni 62,30 m2, oraz drugie mieszczące się na dwóch poziomach o łącznej powierzchni 121,50 m2. Budynki usytuowane są blisko ścisłego centrum Bochni, a jednak w spokojnej okolicy, pozwalającej na odpoczynek od zgiełku.

Kiedy zaplanowano oddanie tych budynków?
Prace idą zgodnie z planem. Budujemy pierwszą kondygnację. Finał prac przewidziany jest na koniec 2025 roku. Sprzedaż mieszkań, których projekty można obejrzeć na stronie cober@cober.com.pl, już ruszyła. I muszę się pochwalić, że idzie nieźle, do tej pory udało się nam sprzedać mieszkania w całym jednym segmencie.

Dlaczego warto rozważyć zakup właśnie takiego mieszkania?
Inwestycja przy ulicy Konfederatów Barskich to są nie tylko nowe estetyczne mieszkania. To także wizja przyszłości mieszkalnictwa w Bochni, gdzie nowoczesność splata się z historią, tworząc przestrzeń przyjazną dla mieszkańców i środowiska. Projekt ten, dzięki swojej unikalnej lokalizacji i przemyślanej koncepcji, ma szansę stać się nowym punktem odniesienia dla innych inwestycji mieszkaniowych w regionie.

A jak ocenia Pan rynek deweloperski w Bochni?
Nadal jest duże zapotrzebowanie na nowe mieszkania, zarówno wśród osób, które zakup nieruchomości traktują jako lokatę, jak i młodych małżeństw szukających swojego własnego lokum. Bochnia rozwija się inwestycyjnie, mamy strefę aktywności gospodarczej z dużymi zakładami oferującymi pracę. Firma Cober buduje zaplecze mieszkaniowe. Dodam jeszcze, że wielu naszych klientów to mieszkańcy Krakowa. Przyciągamy ich atrakcyjnymi cenami naszych nieruchomości. Dla porównania podam, że średnio za metr kwadratowy mieszkania w Krakowie płacimy ok. 14 tys. zł – w nas średnia cena to 7,6 tys. zł.

Na koniec zapytam jeszcze o działalność charytatywną, od kilku lat firma Cober funduje świąteczne paczki dla podopiecznych MOPS w Bochni… 
I robimy to z wielką przyjemnością. Cieszę się, że możemy wspomóc rodziny, które z różnych względów tej pomocy potrzebują.  Zawsze chętnie uczestniczymy w wydarzeniach kulturalnych, sportowych, wspieramy również różnego rodzaju fundacje.


Dziękuję za rozmowę

Góra