- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

NASZ NEWS. Mieszkańcy wschodniej części Bochni domagają się budowy drogi łączącej obwodnicę z ul. Brzeźnicką WIDEO

- REKLAMA -

Ponad dwieście osób podpisało się pod petycją, która wpłynęła dziś do bocheńskiego starostwa. Jej autorzy domagają się budowy drogi łączącej ulicę Brzeźnicką i zlokalizowane tam nowe osiedle z obwodnicą Bochni. Budowa tej drogi – podkreślają autorzy petycji – rozwiąże problemy komunikacyjne miasta.

Chodzi szczególnie o te problemy, z którymi borykają się mieszkańcy wschodniej część Bochni. Mieszkańcy starego osiedla św. Jana, nowego „Panorama” jak i budynków jednorodzinnych mają problem z dostaniem się do autostrady, czy krajowej czwórki.

W piśmie skierowanym do starosty zwracają uwagę, że aby wyjechać do Krakowa czy Tarnowa , gdzie pracują, muszą pokonać zakorkowane ulice: Brzeźnicką, Floris, Kościuszki, Trudną i Krzeczowską lub jechać przez centrum miasta w kierunku Łapczycy.

Autorzy petycji tłumaczą, że po pomoc zwracają się do przedstawicieli powiatu, bo w mieście nie uzyskali wsparcia.

– Nadmieniamy, że w powyższej sprawie, były już wcześniej kierowane wystąpienia do burmistrza Bochni, jednak bez rezultatu, dlatego zwracamy się z nasza petycją do Zarządu Powiatu z przekonaniem, że nastąpi w tym zakresie podjęcie właściwej inicjatywy ze strony władz powiatowych – napisali autorzy petycji.

Co na to starosta?

– Jest szansa, aby ta droga powstała – podkreśla starosta Adam Korta w wywiadzie udzielonym portalowi Bochnia z bliska. – Na początku tej kadencji udało mi się przeprowadzić rozmowę z burmistrzem, który też jest orędownikiem powstania tej drogi. Umówiliśmy się, że najlepiej będzie jak to zadanie inwestycyjne prowadzi powiat bocheński – dodaje starosta.

Samorząd Bochni próbując przymierzając się wcześniej do realizacji tej inwestycji, poprzez budowę drogi gminnej, napotkał na opór GDDKiA.

– W wyniku rozmów, inicjatywy, zaangażowania po stronie Zarządu Powiatu i pracowników PZD udało się w ub. roku uzyskać warunki techniczne wybudowania takiej drogi o statusie drogi powiatowej – mówi Adam Korta, starosta powiatu bocheńskiego.

O tym, kiedy droga powstanie już dziś w nowym odcinku „Zapytam wprost”.

3 komentarze

3 Comments

 1. bochniak

  05 marca godzina 15:52

  Nowy przymiotnik dla Kolawinskiego – ORĘDOWNIK.
  Ten pożal się Boże orędownik miał 7 lat na zaplanowanie zjazdu z obwodnicy Bochni na os. Jana w nowym studium rozwoju przestrzennego . Ale tego nie zrobił !!!!!
  I z tego powodu Staostą będzie miał duzy problem ze ZRIDEM.

 2. Obywatel

  05 marca godzina 19:21

  Trzydzieści lat wstecz firma bocheńska wybudowała obwodnice m.in Bochni, Brzeska, Tarnowa. W dzisiejszych czasach jak to wygląda wszyscy widzimy, jak są realizowane strategiczne inwestycje KN2, łącznik autostradowy czy obiecywany od wielu lat zjazd z obwodnicy na Brzeźnickiej.Jak długo jeszcze będzie trwał ten zastój ?

 3. Anonim

  06 marca godzina 14:34

  Patowarów sytuacja będzie dotąd dopóki będzie stary układ w ratuszu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra