Wydarzenia

RZEZAWA. Piękne przedszkola powstaną w Krzeczowie i Borku

Ta wiadomość ucieszy rodziców małych dzieci. W Krzeczowie i Borku powstaną  nowe przedszkola samorządowe  połączone ze żłobkami. Mariusz Palej, wójt Rzezawy podpisał umowę na wykonanie opracowania projektów koncepcyjnych dla  tych inwestycji.

– Dzięki powstaniu nowych placówek opiekuńczo-wychowawczych w Krzeczowie i Borku dzieci z tych miejscowości będą miały zapewnione jeszcze lepsze niż dotychczas warunki do rozwoju i nauki. Co niezwykle istotne, nowe placówki mają być w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – przekonuje samorządowiec.

W obu miejscowościach, co prawda działają obecnie przedszkola, jednak są one zlokalizowane w budynkach szkół podstawowych. Przedszkola są jednak niewielkie. I nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

W ramach podpisanej umowy firma Archinova z Krakowa ma wykonać projekt koncepcyjny architektoniczno -budowlany, ale także m.in. stworzyć wizualizację samorządowych przedszkoli integracyjnych z oddziałami żłobków oraz obliczyć szacunkowy koszt ich realizacji. Opracowanie koncepcji zaplanowanych inwestycji będzie kosztować w około 22 tys. zł i ma być gotowe do 24 września.

Nowe placówki, które powstaną w Krzeczowie i Borku to pierwsze z wielu tego typu inwestycji na terenie gminy Rzezawa.  Mariusz Palej  planuje także przebudowę budynku Zespołu Szkół im. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Dąbrówce, gdzie powstanie trzyoddziałowe przedszkole.

 

 

 

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra