- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

BRZESKO. Powiatowe eliminacje 45. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

- REKLAMA -

W Miasteczku Rowerowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzesku odbyły się powiatowe eliminacje 45. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym uczestniczyło 90 uczniów z 26 szkół podstawowych. W obu kategoriach wiekowych indywidualnie i drużynowo zwyciężyli gospodarze.

Reprezentacja gospodarzy w pełni wykorzystała „atut własnego boiska” sięgając po tytuły mistrzów powiatu brzeskiego we wszystkich czterech klasyfikacjach. Do dwóch zwycięstw drużynowych dołożyła też dwa indywidualne. W kategorii klas IV-V zwyciężył Wojciech Chudy, a w kategorii klas VI-VIII Mateusz Zapiór.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym cieszy się wśród młodzieży niezmiennie olbrzymią popularnością. Jest jednym z nielicznych konkursów, w których oprócz wiedzy teoretycznej trzeba wykazać się sprawnością fizyczną i umiejętnością przepisowego poruszania się po drogach. Każdy uczestnik przechodzi przez trzy etapy – test wiedzy w zakresie ruchu drogowego, tor przeszkód i prezentację umiejętności podczas jazdy po miasteczku rowerowym. O kolejności miejsc w końcowej klasyfikacji decydowała suma punktów zdobytych we wszystkich konkurencjach. Do klasyfikacji drużynowej zaliczano łączną ilość punktów zgromadzonych przez wszystkich członków każdego zespołu. Zgodnie z regulaminem, w kategorii młodszej drużyny składały się z czterech osób – dwóch dziewcząt i dwóch chłopców. W kategorii starszej startowały zespoły 3-osobowe w dowolnym składzie. Do eliminacji wojewódzkich awansowały tylko drużyny, które zajęły pierwsze miejsca. Ich opiekunami byli Jerzy Chrabąszcz oraz Piotr Jawor, którzy także koordynowali całość wydarzeń związanych z organizacją turnieju. Zarówno im jak i wszystkim uczestnikom wydarzenia należą się słowa uznania za zaangażowanie, postawę fair play oraz wolę walki, bowiem rywalizacja toczyła się w niesprzyjających warunkach, przy padającym deszczu.  

Prawidłowy przebieg turnieju nadzorowała komisja sędziowska, której przewodniczył Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Brzesko nadkomisarz Tomasz Nosal. Wszyscy uczestnicy turniejowych zmagań otrzymali pamiątkowe upominki, a na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody. Ich sponsorami były Urząd Miejski w Brzesku oraz Starostwo Powiatowe w Brzesku oraz samorządy wszystkich gmin wchodzących w skład powiatu brzeskiego. Dodatkowo burmistrz Brzeska Tomasz Latocha przekazał dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dwa ufundowane przez Urząd Miejski rowery, które będą pomocne przy realizacji zajęć dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wchodzące w skład kompleksu sportowo-rekreacyjnego wybudowanego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Miasteczko Rowerowe zostało oficjalnie otwarte na początku kwietnia br. Już trzy tygodnie później zostało po raz pierwszy poważnie przetestowane. Uczestnicy i obserwatorzy turnieju mogli osobiście przekonać się jak bardzo potrzebny był to obiekt. Coraz bardziej realne staje się marzenie organizatorów tych eliminacji, aby w niedalekiej przyszłości odbył się tutaj finał wojewódzki tego turnieju. Niezależnie od tego miasteczko już stało się jednym z ulubionych miejsc, odwiedzanych przez dzieci i młodzież spędzającą wolny czas. Zgodnie z przeznaczeniem w miasteczku organizowane będą też regularne egzaminy na kartę rowerową.

WYNIKI TURNIEJU

KLASY IV-V

Drużynowo: 1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku, 2. Szkoła Podstawowa w Mokrzyskach, 3. Szkoła Podstawowa w Złotej.

Indywidualnie: 1. Wojciech Chudy (ZS-P Brzesko), 2. Dawid Woda (PSP Mokrzyska), 3. Tomasz Krakowski (PSP Złota).

KLASY VI-VII

Drużynowo: 1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku, 2. Szkoła Podstawowa w Lewniowej, 3. Szkoła Podstawowa w Szczepanowie.

Indywidualnie: 1. Mateusz Zapiór (ZS-P Brzesko, 2. Karol Kotra (ZS-P Brzesko), 3. Borys Czyżycki (PSP Mokrzyska).

SKŁADY ZWYCIĘSKICH DRUŻYN

Klasy IV-V: Milena Topolska, Barbara Węgrzyn, Wojciech Chudy, Stanisław Zapiór.

Klasy VI-VII: Karol Kotra, Miłosz Migdał, Mateusz Zapiór.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra