Wydarzenia

Brzesko. Mieszkańcy organizują zrzutkę na powstanie odkrytego basenu

Na portalu zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę na powstanie odkrytego basenu w Brzesku. Chcą go mieszkańcy. Mocno zadłużonego samorządu nie stać na taka inwestycję. Przynajmniej nie w tej chwili. Władze Brzeska budowę uzależniają od pozyskania funduszy z zewnątrz.

Temat powstania odkrytego basenu wywołał podczas poprzedniej sesji Rady Miasta w Brzesku radny Adam Kwaśniak.

-Prosili mnie o to mieszkańcy, podczas wakacji wiele osób szuka ochłody nad akwenami wodnymi, a tych w naszej okolicy jest niewiele. Nie jest to mój pomysł, przypomniałem to, sam burmistrz obiecywał podczas kampanii wyborczej – mówi radny.

Na interpelację radnego burmistrz Tomasz Latocha odpowiedział, że budowa basenu to zadanie inwestycyjne wymagające sporych nakładów finansowych. – Realizacja tego zadania będzie możliwa po umieszczeniu go w budżecie gminy i zapewnieniu finansowania ze środków zewnętrznych- napisał burmistrz Latocha zastrzegając, że zadanie może być rozważane w kolejnych latach przy uruchomieniu środków zewnętrznych na ten cel.

Pokłosiem tej wypowiedzi był ruch mieszkańców, którzy nie chcą czekać w nieskończoność. Grupa brzeszczan postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i na portalu zrzutka.pl zorganizowała zbiórkę na budowę wodnego placu zabaw. Chcą zebrać 200 tys. zł.

-Jesteśmy zwykłymi mieszkańcami Brzeska, rodzicami, którzy wiedzą, że w okolicy Brzeska jest mało miejsc gdzie w lecie można się schłodzić, odpocząć, wybrać z dziećmi, poopalać. Wierzymy, że razem z Wami możemy to zmienić, a nie tylko czekać – napisali organizatorzy zbiórki, uzasadniając zorganizowanie akcji i zachęcając do przyłączenia się do niej.

Tu możesz wesprzeć zbiórkę:  
WODNY PLAC ZABAW DLA DZIECI

2 komentarze

2 Comments

  1. xxx

    12 lutego godzina 14:16

    no tak szalety publiczne nieczynne … tak więc idealne miejsce do oddawania moczu w czasie zażywania kąpieli w otwartym basenie … POmysł idealny

  2. Mig

    12 lutego godzina 15:45

    Kąpiel również dla bezdomnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra