Wydarzenia

Brzesko. Chciał okraść pozostawiony przed sklepem samochód, spłoszyli go przechodnie

policja

Zarzut usiłowania kradzieży usłyszał 34-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Mężczyzna wszedł do pozostawionego przed sklepem pojazdu, by zabrać znajdujące się w nim wartościowe rzeczy. Jego plany skutecznie pokrzyżowali przechodnie.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano. Dyżurny brzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży w jednej z miejscowości na terenie gminy Dębno.

– Policjanci, którzy dotarli na miejsce, ustalili, że kierowca, który dostarczał towar do sklepu, na chwilę pozostawił otwarty samochód i wszedł do placówki – mówi st.asp. Ewelina Buda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Sytuację wykorzystał mężczyzna, który znajdował się pod sklepem. Wszedł do samochodu, by zabrać z niego wartościowe rzeczy. Ponieważ spłoszyli go przechodnie, uciekł  samochodem.  Mimo to udało się go zatrzymać, dzięki  spisanym przez świadków zdarzenia, numerom rejestracyjnym pojazdu.

Mężczyzna okazał się być poszukiwanym do odbycia kary pozbawienia wolności. – Został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania kradzieży, grozi  mu za to 5 lat więzienia. 34-latek trafił do zakładu karnego, gdzie będzie oczekiwał na kolejny wyrok – dodaje rzeczniczka, brzeskiej policji.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra