- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Jubileusz 75-lecia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie [ZDJĘCIA]

- REKLAMA -

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie świętowano Jubileusz 75-lecia. W uroczystościach jubileuszowych wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, byli i obecni dyrektorzy, pracownicy, absolwenci i partnerzy szkoły.

Oficjalne obchody rozpoczęła msza święta o godzinie 13:00 w kościele pw. Redemptor Hominis w Łapanowie, którą celebrował ks. kanonik Marek Skop. Po nabożeństwie zebrani złożyli wiązankę pod pomnikiem katyńskim, znajdującym się na placu przykościelnym, następnie udano się pod popiersie Patrona Szkoły św. Jana Pawła II, tam po złożeniu kwiatów i zapaleniu znicza uwieczniono wszystkich zacnych gości na pamiątkowej fotografii. Uroczysta akademia odbyła się na sali gimnastycznej szkoły.

Oficjalną część akademii rozpoczęło wprowadzenie trzech pocztów sztandarowych; jako że 24 maja 2016 roku, po rozwiązaniu Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie oraz Zespołu Szkół im. prof. Jana Zdzisława Włodka w Dąbrowicy, powstało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z siedzibą w Łapanowie. Tym samym Centrum stało się spadkobiercą i kontynuatorem dorobku i tradycji obu szkół.

W części artystycznej zaprezentowano historię Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie, Zespołu Szkół im. prof. Jana Zdzisława Włodka w Dąbrowicy i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie. Wspomnieniom towarzyszył pokaz slajdów zdjęć z historii obu placówek i tych najbardziej współczesnych.

Ważnym elementem uroczystości było wręczenie podziękowań wszystkim tym, którzy dzięki swojej pasji, poświeceniu i ogromnemu zaangażowaniu na przestrzeni minionych lat przyczynili się do rozwoju tej szkoły. Szczególne wyrazy uznania zostały skierowane do emerytowanych i byłych dyrektorów tej placówki. To oni wraz z Gronem Pedagogicznym i Rodzicami tworzyli historię tej szkoły, prowadzili uczniów do sukcesów, wpływali na rozwój szkoły i kształtowali jej pozytywny wizerunek.

Ułatwiając gościom podróż sentymentalną w przeszłość nauczyciele przygotowali ekspozycję kronik, zdjęć, dokumentów z minionych lat, wycinki prasowe z gazet, a wszystko to ku pamięci minionych 75 lat istnienia naszej placówki. Przeglądając szkolne kroniki, wystawę zdjęć oraz śledząc prezentacje multimedialne można było przenieść się w czasy minione, a dzięki dobrej współpracy z rodzicami i przyjaciółmi szkoły przy smakołykach powspominać szkolne lata.

Na zakończenie uroczystości każdy uczestnik spotkania otrzymał jubileuszową pamiątkę – okazjonalny breloczek z logo szkoły.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra