- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

BRZESKO. Pomysłowość nie zna granic. Konkurs fotograficzny „To zdjęcie poprawi ci humor” [DUŻO ZDJĘĆ]

- REKLAMA -

Eliza Kraj ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzesku oraz Julia Kura z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku zostały laureatkami pierwszych nagród Gminnego Konkursu Fotograficznego „To zdjęcie poprawi ci humor”.

Konkurs zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzesku, a jego pomysłodawczynią jest Edyta Zachara, zainspirowana Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa, w którym brzeska „Jedynka” uczestniczy. Dzięki udziałowi w tym programie szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup książek do biblioteki. Autorzy projektu zachęcali do wykazania się „oddolnymi” inicjatywami, stąd właśnie zrodził się pomysł, aby zaprosić uczniów wszystkich szkół w gminie do twórczej rywalizacji.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci książką, promocja bibliotek, popularyzacja czytelnictwa poprzez zainteresowanie grafiką książki, rozwijanie wyobraźni i kreatywności, a przy okazji stworzenie warunków  do rozwijania fotograficznego hobby. Przewodnie hasło konkursu wyraźnie wskazuje, że organizatorzy spodziewali się po uczestnikach konkursu inwencji połączonej z dozą satyrycznego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Książka była tu oczywiście fotomodelką „obowiązkową” i nieodłączną. Zainteresowanie udziałem w konkursie przeszło najśmielsze oczekiwania pomysłodawców. Komisja, w której skład weszły Bernadeta Klimek, Alicja Koźmińska i Edyta Zachara, stanęły przed trudnym wyborem, bowiem do oceny zgłoszono aż 62 fotografie. Jurorki zgodnie stwierdzają, że ilości dorównywała jakości nadesłanych prac. Tegoroczni laureaci mogą być pewni, że przechodzą do historii tego konkursu, bowiem była to jego pierwsza edycja, a organizatorzy zapowiadają, że wejdzie on na stałe do kalendarza konkursów organizowanych przez tę placówkę we współpracy z Urzędem Miejskim.

To właśnie Urząd Miejski był jednym z głównych sponsorów konkursu, toteż na oficjalnej gali nagrody dla laureatów wręczał burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

1 Komentarz

1 Komentarz

 1. Avatar

  Anonim

  11 kwietnia 2024 godzina 11:18

  ŚWIETNA ZABAWA. ROZWIJANIE W WIELU
  KIERUNKACH. RADOŚĆ NA WSZYSTKICH
  BUZIENKACH. I DUMA W SERCACH. I ZAPAŁ
  NIECH NIE MIJA! GRATULUJĘ ORGANIZATOROM
  I NASZYM DZIECIOM!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra