Wybory 2018

Bochnia. Krzysztof Kokoszka na os. Niepodległości: o problemie ze śmieciami i komunikacji miejskiej – WIDEO, ZDJĘCIA

fot. Patryk Salamon

Kolejny briefing prasowy kandydata PiS na burmistrza Bochni zorganizowano na os. Niepodległości w Bochni. Krzysztofowi Kokoszce, który przedstawiał pomysły na rozwiązanie problemów nurtujących mieszkańców tego osiedla, towarzyszyli: Alicja Śliwa i Jan Balicki, kandydaci do Rady Miejskiej w Bochni z okręgu nr 2  listy PiS.

Zwiększenie punktów do segregacji odpadów komunalnych, wykorzystanie  nowoczesnego systemu podziemnych zbiorników do segregacji śmieci oraz konkursy dla osiedli, dopingujące  mieszkańców do efektywnej segregacji śmieci  to główne założenia programu Krzysztofa Kokoszki w dziedzinie gospodarki śmieciowej.

Podczas dzisiejszego spotkania kandydat na burmistrza Bochni odniósł się także do problemów komunikacyjnych.

– Chcielibyśmy wprowadzić większe autobusy, które będą obsługiwać linię nr 1, ale też zlikwidować białe plamy w kursach tej linii, bo zdarzają się takie  sytuacje, że w pewnych godzinach autobus z osiedla Niepodległości w ogóle nie dojeżdża do centrum miasta – mówił Krzysztof Kokoszka.

Wspomniał również o planach wprowadzenia bezpłatnej komunikacji na terenie Bochni,  tak aby zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji publicznej.

Kandydat na burmistrza Bochni odniósł się także do budowy obwodnicy osiedla czyli drogi KN2.

– My tę inwestycję nazywamy KN2 plus. Chcielibyśmy zakończyć  ją w jak najszybszym czasie i dodatkowo uzupełnić o parkingi, zjazd do drogi osiedlowej  i   zieleń na całej długości drogi KN2 plus – zapewniał.

Wspominał również, o konieczności  doświetlenia i doposażenia osiedle w dodatkowe lampy.

Odniósł się także do osiedlowego monitoringu, który według niego w wielu miejscach jest „atrapą”.

W planach  kandydata na burmistrza PiS jest remont i docieplenie budynków szkoły podstawowej i przedszkola a także przychodni miejskiej przy ul. Jakubowskiego.

Fot. Patryk Salamon

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra