Wybory 2018

Bochnia. Krzysztof Kokoszka apeluje do burmistrza: Niech pan nie oddaje Park & Ride walkowerem – ZDJĘCIA, WIDEO

Na dzisiejszym briefingu prasowym Krzysztof Kokoszka kandydat na Burmistrza Bochni w imieniu własnym i mieszkańców zaapelował ponownie do władz miasta, by nie oddawali walkowerem sprawy budowy przy dworcu kolejowym parkingu wielopoziomowego – Park and Ride i jeszcze przed listopadowym naborem wniosków na środki z puli marszałka województwa zlecili podległym sobie urzędnikom przygotowanie stosownego wniosku i wszelkich niezbędnych dokumentów.

– Znajdujemy się w miejscu, gdzie już od kilku lat powinien działać wielopoziomowy parking przesiadkowy Park & Ride.  Obecnym władzom miasta zabrakło chyba determinacji, aby skutecznie doprowadzić do realizacji tej inwestycji. Przed laty były deklaracje i zapewnienia, a skończyło się niczym – mówił Krzysztof Kokoszka.

Kandydat na burmistrza Bochni zwrócił uwagę, że budowa wielopoziomowego parkingu przesiadkowego przy dworcu PKP jest jego zdaniem, ale także zdaniem wielu bochnian, absolutnie niezbędna. Przy dworcu kolejowym od lat trwa koncentracja pojazdów w związku z codziennymi wyjazdami wielu mieszkańców Bochni  do pracy i na uczelnie między innymi do Krakowa.

– Naocznie widzimy co dzieje się na ul. Poniatowskiego i na przyległych ulicach – każdy skrawek drogi czy chodnika, a nawet zieleńców zostaje zamieniony w miejsce parkingowe. Liczba osób, korzystających z transportu kolejowego, będzie ciągle rosnąć wraz ze wzrostem komfortu jej usług – podkreślał Krzysztof Kokoszka.

Przypomniał, że idea Park & Ride ma na celu zachęcenie mieszkańców Bochni do podróżowania transportem publicznym. Po dotarciu własnym środkiem transportu (najczęściej samochodem) do parkingu, można kontynuować dalszą podróż środkami komunikacji publicznej.

– Parking typu Park & Ride powinien stanowić w mojej ocenie jeden z kluczowych elementów zintegrowanego systemu obsługi komunikacyjnej miasta, w skład którego powinny wejść również planowane przez nas parkingi przy ul. Floris oraz między ul. Sądecką a ul. Kącik i przy ul. Parkowej (za budynkiem MOSiR), a także bezpłatna komunikacja miejska, w sprawie której został już złożony wniosek  przez radnych PiS na komisji finansowo-budżetowej o zwiększenie dotacji na ten cel o 600 tys. zł w 2019 roku – zapewniał kandydat na burmistrza.

Podczas spotkania Krzysztof Kokoszka zaapelował  do burmistrza, by nie oddawał sprawy Park & Ride walkowerem, lecz przed listopadowym naborem wniosków na  środki z puli marszałka województwa zlecił podległym sobie urzędnikom przygotowanie stosownego wniosku i wszelkich niezbędnych dokumentów.

Krzysztof Kokoszka  dodał tez, że ma wielką satysfakcje, że dzięki jego postulatom programowym  burmistrz podjął decyzję o zakupie nowego autobusu dla komunikacji miejskiej.

Fot. Patryk Salamon

 

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Janusz

    27 września godzina 20:10

    Dopiero wchodzi do lokalnej polityki a już wprowadza ludzi w błąd. Przecież nie jest prawdą że dzięki jego postulatom burmistrz podjął decyzje, ponieważ to radni podjęli stosowne kroki i uchwałę o przesunięciu środków. Myślałem że jest poważnym kandydatem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra