Wydarzenia

Bochnia. Bolek i Lolek w Kopalni Soli w Bochni?

Są spore szanse, że pierwszy odcinek nowej serii przygód Bolka i Lolka zostanie nakręcony w bocheńskiej Kopalni Soli. – Jestem pod wrażeniem tego miejsca – mówi Roman Nehrebecki, syn twórcy najpopularniejszej polskiej kreskówki i pierwowzór bajkowego „Lolka”.

Roman Nehrebecki, ale też Kazimierz Tarnas reżyser filmu „Szaleństwa panny Ewy” i Piotr Skrucha scenarzysta odwiedzili bocheńską kopalnię. Po podziemiach oprowadzał ich Zbigniew Rojek, prezes kopalni.

-Mocno kibicuję temu pomysłowi. Byłaby to o świetna promocja naszej kopalni poprzez piękną bajkę, na której wychowało się wiele pokoleń – mówi prezes Zbigniew Rojek.

Pomysł, aby powstała bajka, związana z bocheńską żupą narodził się w 2016 roku. To inicjatywa Eleonory Chmielarskiej, która opowiedziała o nim prezesowi kopalni, ale też Romanowi Nehrebeckiemu. Pomysł dojrzewał. Doszło do spotkania obu panów. Teraz działania z nim związane nabrały rozpędu.

– Pracujemy nad koncepcją. Dostaliśmy bajki i legendy związane z kopalnią i chcemy je jakoś zgrabnie wpleść w fabułę. Musi to być ciekawa historia z wartką akcją, zaskoczeniem i pozytywnym zakończeniem – mówi Roman Nehrebecki.

Jeszcze nie wiadomo, czy będzie to tylko kreskówka, czy kreskówka połączona z przepięknymi plenerami kopalni.

Nie wykluczone też, że Lolka i Bolka zagrają chłopcy i takie filmowe elementy zostaną wplecione do kreskówki. W takim przypadku konieczny będzie casting.

W założeniu pierwszy bocheński odcinek nowej serii bajki ma być początkiem historyczno-bajkowej serii przygód Bolka i Lolka.

ZOBACZ TAKŻE:

2 komentarze

2 Comments

  1. Magda

    14 marca godzina 13:07

    Super! Bardzo się cieszę, że bocheńska kopalnia przyczyni się do promowania środowiska LGBT!

  2. ha ha ha

    15 marca godzina 10:20

    I znowu ktoś daje się nabierać na opowieści dziwnej treści pana Romana.Ile tego już było….? Poza tym , Pan Nehrebecki, an Tarnas i Pan Skucha musza na ten proekt otrzymać zgodę właścicieli praw do Bolka i Lolka po tym co nawyprawiali to raczej marne szanse.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Akces
Góra