- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

🔴 NASZ NEWS. Krzysztof Zięba został prezesem Kopalni Soli Bochnia

- REKLAMA -
Fot. archiwum prywatne Krzysztofa Zięby

Na stanowisko prezesa bocheńskiej żupy wraca po ośmiu latach Krzysztof Zięba. Dziś Rada Nadzorcza kopalni rozstrzygnęła konkurs na nowego szefa żupy. Krzysztof Zięba pokonał sześciu innych kandydatów.

Rozmowy odbyły się w czwartek, stawili się na nie wszyscy kandydaci. Pan Zięba zdobył najwyższą liczbę punktów – powiedział w rozmowie z portalem Bochnia z Bliska p.o. prezesa Kopalni Soli Bochnia Krystian Cieślak.

Nowy prezes obejmie stanowisko we wtorek.

Krzysztof Zięba z bocheńską kopalnią, z przerwami, związany był od 1986 r. Tu zaczynał pracę tuż po studiach. Spółką kierował od 2008 r. Początkowo był likwidatorem, później zarządcą komisarycznym. Funkcję prezesa objął po przekształceniu przedsiębiorstwa państwowego – jakim była kopalnia – w spółkę Skarbu Państwa. Funkcję prezesa stracił w styczniu 2016 roku, po zmianie władzy. Za jego czasów kopalnia w Bochni znalazła się na liście UNESCO i przejęła działalność turystyczną.

11 komentarzy

11 Comments

 1. Avatar

  Emeryt.

  12 kwietnia 2024 godzina 19:17

  Gratulacje ☀️️

 2. Avatar

  Emeryt.

  12 kwietnia 2024 godzina 19:18

  Gratulacje

 3. Avatar

  Kolega z rocznika.

  12 kwietnia 2024 godzina 19:20

  Gratulacje i powodzenia

 4. Avatar

  Eugeniusz Konieczny

  12 kwietnia 2024 godzina 21:28

  Gratuluję wyboru I życzę skutecznego działania dla dobra Kopalni i Miasta Bochni. Łączę wyrazy szacunku.

 5. Avatar

  Anonim

  13 kwietnia 2024 godzina 08:12

  Pozdrawiam, życzę sukcesow w przywroceniu rangi Kopalni dla miasta.To przeszłość Bochni, która rozsławiła ją na cały świat,ale też szansa na ponowne zaistnienie.Przez lata miejsce pracy mojego męża.

 6. Avatar

  Campia

  14 kwietnia 2024 godzina 12:50

  Konkurs to fikcja,wśród kandydatów byli wspaniali ludzie z bardzo wysokimi kwalifikacjami menagerskimi i górniczymi, ale to nie miało żadnego znaczenia dla kacyków partyjnych którymi PO obsadziło zarząd kopalni
  , Zięba miał zaklepany stołek, przez posłankę z PO z Tarnowa Urszulę Augustyn o czym cała Bochnia mówiła już miesiąc przed konkursem.

  • Avatar

   Ja

   14 kwietnia 2024 godzina 19:33

   Może podasz nazwiska tych super managerów;)? ale powiem tak .. słychać wycie znakomicie

  • Avatar

   Jak

   14 kwietnia 2024 godzina 21:17

   Słychać wycie, znakomicie

   • Avatar

    ali

    17 kwietnia 2024 godzina 22:06

    Nie mogę podać nazwisk, gdyż jest ochrona danych osobowych, zwróć się do zarządu spółki na piśmie uzasadnij swoje żądanie to może się dowiesz ,ale byli prawdziwi wysoko wykwalifikowani fachowcy a nie ślizgacze polityczni typu kierownik zespołu szkół,vice burmistrz itd..

  • Avatar

   Tak tak

   15 kwietnia 2024 godzina 05:14

   Kopalnia już miała dwóch wspaniałych menadżerów! Jedyne co zrobili dla turystyki to zmniejszyli ilość zjazdów, zlikwidowali imprezy tematyczne, pozwolili na nabór z ulicy -byle kto i byle co. Najważniejsze pozwolili rządzić dyrektorce która nie ma na względzie dobro kopalni i turystyki tylko własne wybujałe ego.
   Już tym mądrym i inteligentnym dziękujemy, nie było co po was zbierać

 7. Avatar

  Mirek.

  16 kwietnia 2024 godzina 17:28

  Prezesi stadnin w Janowie i Michałowie też byli wybitnymi fachowcami tak twierdzili kolejni ministrowie rolnictwa z PiS…Jaki efekt tej fachowości był to wszyscy wiemy…,,Tylko koni żal”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra