Sport

Bochnia. „100 km dla Niepodległej” – uwaga zapisy jeszcze tylko dzisiaj

Organizatorzy liczą , że impreza będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem, podobnie, jak inne imprezy biegowe w Bochni
Fot. Wojtek Salamon

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochnia zaprasza zarówno biegaczy, jak i całe rodziny w niedzielę na Stadion Miejski w Bochni na imprezę sportową „100 km dla Niepodległej”.

Wydarzenie adresowane do uczestników w każdym wieku. Bieg ma łączyć pokolenia, środowiska.

Cele imprezy jest upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez ukazanie wartości sportu, który może jednoczyć wszystkich Polaków dla jednego celu, jakim jest wspólnota narodowa, ale też
zachęcenie do aktywności fizycznej w gronie rodzinnym oraz w różnych grupach społecznych i środowiskowych, w szczególności wśród dzieci i młodzieży.

Program imprezy:

godz. 15.30 – start biegu
godz. 15.45 – rozpoczęcie konkurencji sprawnościowych dla dzieci,
młodzieży i dorosłych
godz. 18.00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagródW biegu przewiduje się udział trzech grup biegaczy: Salt Runners
Bochnia, Dziki na Stadionie oraz Grupa amatorska.

Regulamin biegu

Każda grupa ma do przebiegnięcia łącznie 100 km, liczy się suma przebiegniętych kilometrów wszystkich osób. Jednocześnie biec może 4 osoby z każdej grupy, zmiany w dowolnym momencie.

W biegu mogą brać udział osoby powyżej 16 roku życia. Trzy grupy biegną równocześnie, rywalizując o uzyskanie jak najlepszego czasu.

Zwycięska grupa otrzyma pamiątkowy puchar. Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkową koszulkę i Certyfikat Biegu.

Lubisz biegać? Zgłoś się do grupy amatorskiej! Organizatorzy czekają na 30 chętnych osób! Lista rezerwowa 10 osób. Liczy się kolejności zgłoszeń!

Zapisy do grupy amatorskiej przyjmowane będą e-mailowo info@mosirbochnia.pl lub telefonicznie (tel 14 6122540) do 13 września 2018 r.

W tym samym czasie na sztucznej murawie odbędą się konkurencje sprawnościowe dla różnych grup wiekowych – dzieci młodsze, dzieci starsze, młodzież oraz osoby dorosłe. Każdy znajdzie konkurencję, w
której będzie się mógł sprawdzić. Na zwycięzców w każdej kategorii czekają pamiątkowe statuetki oraz dyplomy. Dzieci mogą również liczyć na słodkie „co nieco”….W trakcie biegu możną będzie skorzystać z dodatkowych atrakcji: mini-wesołe miasteczko, wata cukrowa, balony oraz skosztować naturalnych
soków z „Wyspy zdrowia”.

Organizator:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, tel. 14 6122540, e-mail: info@mosirbochnia.pl

Wsparcie: Gmina Miasta Bochnia, Powiat Bochnia

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra