Kultura

Wiśnicz. Nagrody Amicus Hominis i bal dla niepełnosprawnych

Ewa Rachfalik, Krzysztof Kołodziejczyk, Mieczysław Damski i Andrzej Cieślik odebrali  statuetki Stowarzyszenia  Amicus Hominis. Wyróżnienia za pomoc osobom niepełnosprawnym wręczono podczas balu, który odbył się w Restauracji Panorama  w Nowym Wiśniczu. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy trzynastu ośrodków dla niepełnosprawnych z całej Małopolski, a także przedstawiciele  samorządów i jednostek powiatowych i miejskich.

Kapituła Stowarzyszenia Amicus Hominis postanowiła w tym roku po raz pierwszy uhonorować i wyróżnić osoby zasłużone dla niepełnosprawnych.

-W ten sposób chcemy wyrazić im wdzięczność i przekazać słowa uznania dla ich działalności i zaangażowania w sprawy osób niepełnosprawnych. To wspaniali ludzie, którzy bardzo nam pomagają – mówił Edward Firek, kierownik WTZ w Proszówkach. 

Uzupełnieniem spotkania  był bal karnawałowy dla wszystkich zaproszonych gości, nie zabrakło dobrej muzyki i suto zastawionych stołów. Fundatorem tego spotkania był po raz kolejny Krzysztof Kołodziejczyk.

Koordynatorami spotkania różnych środowisk osób niepełnosprawnych było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Specjalnej Troski Amicus Hominis oraz Warsztat Terapii Zajęciowej z Proszówek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
3 komentarze

3 Comments

 1. Jarek

  31 stycznia godzina 20:09

  Wielkie gratulacje dla wszystkich Laureatów wyróżnionych Statuetką „Amicus Hominis” – są to prawdziwi przyjaciele osób niepełnosprawnych działający na ich rzecz przez wiele lat nie dla rozgłosu, czy sławy, ale skromnie, kompetentnie i konkretnie rzeczowo z potrzeby serca. I trzeba nam jak najwięcej mówić i dawać innym za przykład takie postaci, aby czynione dobro się pomnażało, a świat wokół nas będzie lepszy. Gratulacje dla pomysłodawców tych wyróżnień, jest to wspaniała inicjatywa, a na taką nagrodę naprawdę trzeba sobie zasłużyć.

 2. Pysiu

  01 lutego godzina 11:38

  Rewelacyjny pomysł na docenienie osób otwierających swe serce na bliźnich. W sumie tak niewiele potrzeba aby obdarować „potrzebujących” promykiem radości. Dobry przykład dla społeczeństwa, oby więcej serdecznych duszyczek było na tym świecie to codzienność byłaby kolorowa 🙂

 3. melcia

  04 lutego godzina 20:55

  Dobre serca zostały wyróżnione, jednak wsród nas jest wiele takich ludzi którzy mogli by dać dużo z siebie, nie koniecznie finansowo, gdyby tylko chcieli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra