- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Na budynku WTZ w Proszówkach wymienili pokrycie dachowe i podziękowali tym, co wsparli to zadanie – ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Na budynku WTZ w Proszówkach jest już nowe pokrycie dachowe. Realizacja inwestycji, którą wsparły między innymi PFRON oraz Starostwo Powiatowe w Bochni pochłonęła 83 tys zł.

Dwa dni temu odbyło się spotkanie podczas którego podsumowano inwestycję. Uczestniczyli w nim Starosta Powiatu Bocheńskiego Adam Korta,  Anna i Grzegorz Radzięta – właściciele firmy PROFILBUD, która wykonała prace remontowo- budowlane, Kinga i Piotr Waśniowscy właściciele firmy ASTAT, Elżbieta Paczyńska dyrektor PCPR w Bochni, Tomasz Sieczka  PCPR w Bochni,  ksiądz Stanisław Kania – proboszcz parafii Proszówki,  Zarząd Stowarzyszenia  „Amicus Hominis” oraz uczestnicy i kadra WTZ w Proszówkach.

Podczas spotkania kierownik WTZ Edward Firek podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania środków na tę inwestycję, a także wykonawcy za zrealizowanie prac także tych dodatkowych, nie objętych umową. Padły też słowa podziękowania dla państwa Waśniowskich za całokształt pomocy dla WTZ w tym  położenia nakładki asfaltowej na wjeździe do WTZ.

W imieniu Zarządu Powiatu starosta wręczył pisemne podziękowanie za dodatkową pomoc dla WTZ w Proszówkach Annie i Grzegorzowi Radzięta właścicielom firny PROFILBUD oraz Kindze i Piotrowi Waśniowskim właścicielom firmy ASTAT  za pomoc  finansową i rzeczową jaką przekazali dla WTZ.

Nawiązując do ostatniej aukcji prac i najwyżej wylicytowanej pracy na kwotę 1300 zł  Starosta wręczył także dla Marcina Radzięty egzemplarz Konstytucji RP z dedykacją byłego Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą oraz błogosławieństwem na rozpoczęcie nowego roku nauki i pracy w WTZ w Proszówkach.

-Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały w sprawnym  zrealizowaniu tej bardzo potrzebnej inwestycji, a zwłaszcza Staroście Bocheńskiemu Adamowi Korcie za wsparcie, dzięki któremu możliwy był remont dachu – podkreślają przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia  „Amicus Hominis” oraz uczestnicy i kadra WTZ w .

4 komentarze

4 Comments

 1. Avatar

  Gaga

  22 września 2023 godzina 14:54

  Trzeba docenic zaangażowanie i poświęcenie oraz pomoc wszystkich darczyńców dla osób niepełnosprawnych w tych trudnych i cieKoch czasach. Oby więcej takich dobrych serc.

 2. Avatar

  Lucek

  23 września 2023 godzina 14:31

  Brawo dla tych co się im się chce. Oby inni zaczęli brać przykład a świat sprawnych inaczej byłby piękniejszy. Jednym słowem- odpowiedni ludzie na odpowiednich miejscach. Gratulacje zakończenia powodzeniem kolejnego przedsięwzięcia

 3. Avatar

  Kubica

  23 września 2023 godzina 17:33

  Kierowca busa z wtz to prawdziwy artysta .Bardzo często obcuje z kulturą i sztuką wysokom .Drzemie w nim ogromny pokład dobroci i empatii

 4. Avatar

  Feliks

  23 września 2023 godzina 18:38

  Trwa dobra passa WTZ w Proszówkach – rekordowa aukcja, zakup nowego busa, turnus nad morzem, teraz wymiana pokrycia dachowego, a to wszystko dzięki dobrej pracy i współpracy wielu osób, bo przecież osoby z niepełnosprawnościami na to zasługują, bowiem codziennie pokonują pewne bariery i ograniczenia, by móc w miarę dobrze funkcjonować w swoim miejscu nauki i pracy. Chwała tym, którzy pomagają, oby nie było takich co utrudniają – tego życzę Stowarzyszeniu i Kadrze WTZ w Proszówkach – tak trzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra