- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Wyjazd sanatoryjny podopiecznych WTZ Proszówki

- REKLAMA -

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Proszówkach działającego przy Stowarzyszeniu AMICUS HOMINIS wzięli udział w turnusie sanatoryjnym w Bukowinie Tatrzańskiej. Miejscem rehabilitacji było Centrum Wypoczynku i Rekreacji „Rysy”. 

-Wyjazd był możliwy dzięki środkom przekazanym przez Fundację Ochrony Zdrowia Inwalidów w Warszawie. To już trzeci raz grupa podopiecznych wraz z opiekunami mogła zregenerować swoje zdrowie psycho-fizyczne w pełni korzystając z bogatej oferty zabiegów: hydroterapii, masaży, magnetoterapii, elektroterapii, światłoterapii i inhalacji – wyjaśnia Edward Firek, kierownik WTZ w Proszówkach.

Każdy z kuracjuszy oprócz codziennych zajęć na basenie skorzystał z oferty 20 zabiegów. Podopieczni WTZ brali udział w wycieczkach pieszych i autokarowych po najciekawszych zakątkach Skalnego Podhala: Zakopane (Krzeptówki, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, Krupówki, skocznie) Bachledówka, Izba Regionalna i spotkanie z Bacą w Murzasichlu.

Wieczorami uczestnicy turnusu mogli spróbować swoich sił na parkiecie przy akompaniamencie kapeli góralskiej oraz muzyki na żywo z DJ. Na zakończenie 14-dniowego turnusu ośrodek zorganizował kolację góralską

-Możliwość udziału w wyjeździe znacznie poprawiła funkcjonowanie psycho-fizyczne naszych podopiecznych, którzy poprzez panującą pandemię doświadczyli pogorszenia stanu zdrowia.Serdecznie dziękujemy sponsorom w szczególności Fundacji Ochrony Zdrowia Inwalidów w Warszawie za możliwość udziału w tej formie leczenia i terapii zarówno uczestników jak i pracowników WTZ – dodaje Edward Firek.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Gaga

    22 listopada 2023 godzina 09:36

    Kolejny wyjazd, kolejny turnus, kolejne inwestycje w ramach poprawy zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego podopiecznych. Oby nigdy nie skończyło się dobro które zawzze powraca że zdwojoną siła i wiara w lepsze jutro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra