- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zdrowie

Prof. Tomasz Banasiewicz szkolił chirurgów i pielęgniarki z bocheńskiego szpitala ZDJĘCIA

Fot. Szpital Powiatowy w Bochni
- REKLAMA -

Chirurdzy i pielęgniarki z bocheńskiego szpitala, a także lekarze z Małopolski wzięli udział w  pierwszym z cyklu szkoleń, które odbyło się w Bochni. Organizatorem spotkania, które zgromadziło kilkadziesiąt osób  był dr Łukasz Strzępek szef chirurgii w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Partnerem spotkania Firma ConvaTec.

Personel bocheńskiego szpitala stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w  specjalistycznych szkoleniach. W piątek w sali konferencyjnej bocheńskiej lecznicy spotkali się chirurdzy i pielęgniarki z oddziału chirurgii a także pielęgniarki środowiskowe. Szkoleniem zainteresowali się także  medycy  z innych małopolskich placówek.

Tematem spotkania było „Postępowanie z trudną raną”. W rolę prelegentów wcielili się prof. Tomasz Banasiewicz, który mówił o „Trudnej ranie okiem chirurga” oraz mgr  Małgorzata Budynek, która podczas swojego wykładu mówiła o „Higienie trudnej rany i odpowiednim doborze opatrunku”.

–  Mam nadzieję, że będzie to pierwsze z tego typu szkoleń. Z tego spotkania każdy z nas wyniósł bardzo wiele. Profesor mówił o sposobie leczenia trudnych ran, skazanych na niepowodzenie.  Druga prelegentka  poinformowała o wykorzystaniu nowoczesnych , specjalistycznych opatrunków – wylicza dr Łukasz Strzępek.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra