- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zapytam wprost

Ks.Dariusz Bugajski: Z dzieckiem trzeba rozmawiać! WIDEO

- REKLAMA -

Gościem ZAPYTAM WPROST był ks. Dariusz Bugajski, kapelan Szpitala Powiatowego w Bochni, ale też psycholog o specjalności psychoonkologii i psychotraumatologii.

W 2022 roku w Polsce odnotowano 2031 prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży z czego 150 skończyło się zgonem. Rok wcześniej – według statystyk – prób samobójczych było 800. O to jak rozpoznać, że coś złego dzieje się z naszym dzieckiem? Kiedy powinna się nam zapalić czerwona lampka – radzi ks. Dariusz Bugajski kapelan Szpitala Powiatowego w Bochni, ale też psycholog o specjalności psychoonkologii i psychotraumatologii.

-Takich elementów jest bardzo wiele. To przede wszystkim zmiana sposobu zachowania naszego dziecka. Kiedy z dziecka radosnego staje bardzo spokojne, smutne, wyobcowane, przestaje odwiedzać swoich przyjaciół , przestaje z nimi rozmawiać. U takiego dziecka mogą pojawić się problemy w szkole, dziecko przestaje się uczyć. Nagle uczeń, który był piątkowy, szóstkowy ma problemy z zaliczeniem przedmiotu. Inne sygnały to rozdawanie ulubionych przedmiotów. Czerwona lampka powinna się zapalić, gdy usłyszymy od naszego dziecka: czy gdybym umarł, to tęsknilibyście za mną – wylicza ks. Dariusz Bugajski.

ZOBACZ gdzie szukać pomocy, gdy dziecko ma myśli samobójcze

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    sceptyk

    06 czerwca 2023 godzina 21:42

    Ludzie, ksiądz jest mądry i ma rację – rodzice powinni reagować na zmianę zachowania dziecka. Ale znam przypadki, że przyczyną zmiany dziecięcych problemów byli także …karygodnie zachowujący się księża . I to jest podwójny dramat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra