- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W przyszłym roku ruszą prace przy wałach przeciwpowodziowych w Łapanowie. Jest też pomysł na zbiorniki retencyjne

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula
- REKLAMA -

To wiadomość, która na pewno ucieszy mieszkańców Łapanowa. Zwłaszcza tych, którzy mocno ucierpieli podczas powodzi w czerwcu ub. roku. Wody Polskie przygotowują dokumentację na modernizację i rozbudowę wałów przeciwpowodziowych w Łapanowie. Inwestycja, na którą zabezpieczono 15 mln. zł ma ruszyć w przyszłym roku. To jednak nie wszystko.

Na temat dodatkowego zabezpieczenia, polegającego na budowie trzech zbiorników retencyjnych na terenie gmin: Raciechowice, Jodłownik i Łapanów, które dodatkowo ochronią teren Łapanowa przez zalewaniem, rozmawiano podczas spotkania zorganizowanego w UG Raciechowice.

Oprócz Radosława Radonia wicedyrektora oddziału krakowskiego Wód Polskich i samorządowców z zalewowych terenów, wzięli w nim udział posłowie: Stanisław Bukowiec i Władysław Kurowski.

– Budowa zbiorników to olbrzymia inwestycja, która pochłonie ok. 200 mln zł, a czas realizacji zadania (przygotowanie dokumentacji i realizacja to ok. 5 lat), dlatego wspólnie z posłem Kurowskim zadeklarowaliśmy rozmowy z Ministerstwem Infrastruktury oraz Zarządem Województwa Małopolskiego ws. zabezpieczenia środków na ten cel – podkreśla poseł Stanisław Bukowiec inicjator spotkania w Raciechowicach.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra