- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W nocy zakłócali porządek, w samochodzie mieli maczetę, nóż kuchenny oraz gaz pieprzowy

- REKLAMA -

W nocy bocheńscy policjanci podjęli pościg za fordem, którym podróżowały osoby zakłócające porządek publiczny. Okazało się że kierowca był pijany a wśród 5 pasażerów było dwóch poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności.

Dziś, o godzinie 2:30, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bochni otrzymał zgłoszenie dotyczące zakłócenia porządku publicznego. Na miejscu interwencji, funkcjonariusze  ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli forda focusa, w którym przebywało sześć osób. Wśród nich były osoby znane policjantom, poszukiwane celem odbycia kary pozbawienia wolności. 

Kierujący samochodem na widok umundurowanych funkcjonariuszy gwałtownie ruszył, a policjanci pojechali za nim w pościg. Nadawane w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia do zatrzymania się nie przyniosły rezultatu – kierujący fordem nie zatrzymał pojazdu i kontynuował ucieczkę.

W jej trakcie kilka razy stracił panowanie nad pojazdem uderzając o krawężnik i powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Ucieczka forda zakończyła się kilka ulic dalej, gdyż stan pojazdu uniemożliwiał dalszą jazdę. Przebywające w samochodzie osoby próbowały oddalić się pieszo, jednak zostali zatrzymani  przez policjantów. Wszystkie osoby przebywające w fordzie zostały wylegitymowane.

Po weryfikacji ich danych potwierdzono, że z grona sześciu osób uciekających w samochodzie, dwie były poszukiwane. To 21 i 23-letni mieszkańcy Bochni. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do zakładu karnego. Konsekwencje prawne poniesie także kierujący fordem 22-letni mieszkaniec Bochni.

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli mimo wydanego polecenia oraz kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Samochód  został dokładnie przeszukany. Mężczyźni przewozili w pojeździe niebezpieczne narzędzia – maczetę, nóż kuchenny z ostrzem o wielkości 20 cm, gaz pieprzowy oraz pałkę teleskopową. 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra