- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

W Niedzielę Konkurs Palm w Lipnicy Murowanej PROGRAM

- REKLAMA -

63. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego już w najbliższą niedzielę. Wydarzenie organizowane przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej, Wójta Gminy Lipnica Murowana, przy współudziale Parafii Rzymskokatolickiej odbędzie się w niedzielę zaplanowano tradycyjnie na lipnickim, zabytkowym rynku.

Co w programie?

Od godziny 7:30 będą miały miejsce: mierzenie, stawianie i ocena tradycyjnych, lipnickich palm wielkanocnych przygotowanych przez nieocenionych twórców ludowych.

Od godziny 8 na scenie zaprezentują się: Orkiestra Dęta z Rajbrotu, Zespół Pieśni RAJ z Rajbrotu, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca KRAKOWIAK z Krakowa oraz Zespół Regionalny GÓRZANIE z Lipnicy Górnej.

Oficjalnego otwarcia Konkursu o godzinie 10:30 dokona Gospodarz Gminy – Tomasz Gromala. Następnie na rynku będzie miało miejsce poświęcenie palm, po którym z procesją uczestnicy konkursu przejdą na uroczystą Mszę św. do kościoła parafialnego pw. św. Andrzeja Ap.

O godzinie 12:30 na scenie zaprezentuje się Zespół Regionalny Pieśni i Tańca PODEGRODZIE z Podegrodzia, po którym Komisja Artystyczna przekaże wyniki 63. Konkursu Lipnickich Palm.

Na estradzie w dalszej części zaprezentują się: Zespół Pieśni i Tańca ŁAPANOWIANIE z Łapanowa, a także Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej.

Około godziny 15:30 poznamy zaś laureatów konkursu plastycznego „Wielkanocny kolaż z Lipnicy”.

O godzinie 17:00 zapraszamy z kolei do naszej perły architektury drewnianej – kościółka św. Leonarda na wyjątkowy koncert „Na skrzydłach muzyki” w wykonaniu Wiśnickiego Kwartetu Smyczkowego. Gorąco zapraszamy również na jarmark wielkanocny, żywe warsztaty wykonywania palm, a także indywidualne zwiedzanie zabytków Lipnicy.

SPOŁEM Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Bochni, jest głównym sponsorem Konkursu, a Bacówka Towary Tradycyjne z Rajbrotu – Mecenasem wydarzenia.

Honorowy patronat nad Konkursem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ks. bp Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski, Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Adam Korta – Starosta Bocheński.

Partnerami wydarzenia są: Podgórskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne, Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni oraz Hotel Polski „Pod Białym Orłem” w Krakowie.

Patronat medialny nad Konkursem sprawuje bochniazbliska.pl.

63. Konkurs Lipnickich Palm dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra