- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W niedzielę dodatkowy dyżur przy głosowaniu Budżetu Obywatelskiego

- REKLAMA -

Zbliżamy się do półmetku głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Bochni. Do 15 września mieszkańcy Bochni mogą decydować, jakie zadania zostaną zrealizowane w 2024 r. ze środków BO.

Aby ułatwić proces głosowania Wydział Promocji i Rozwoju Miasta informuje o dodatkowym dyżurze w najbliższą niedzielę, 10 września 2023 r. W godzinach od 10:00 do 13:00 będzie możliwość uzyskania pomocy przy głosowaniu internetowym pod numerem tel. 14 614 91 53, bądź zagłosowania w sposób tradycyjny w lokalu wyborczym znajdującym się na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta Bochnia.

Przypominamy, że głosowanie nad projektami trwa do 15 września poprzez internetowy system głosowania znajdujący się pod adresem www.bochniadecyduje.pl (wejście do niego możliwe będzie również na stronie głównej www.bochnia.eu), jak i w sposób tradycyjny w dniach: 7-8 września oraz 11-15 września w godz. 7:30-15:30 na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta Bochnia. Ponadto istnieje również możliwość wzięcia udziału w głosowaniu przy wsparciu telefonicznym pracowników Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta.

Głosować może każdy mieszkaniec Bochni, który najpóźniej w dniu zakończenia głosowania (15 września) ukończy 16 lat.

Na zadania ogólnomiejskie przeznaczona jest kwota 184 013,40 zł, natomiast wartość zgłoszonych projektów to ponad 1 mln zł. Kwota na zadania osiedlowe to 700 tys. zł (po 50 tys. na każde z nich),
a szacunkowa wartość zgłoszonych projektów wynosi również ponad 1 mln zł.

GŁOSOWANIE ONLINE:

Głosowanie Internetowe rozpocznie się o północy z piątku na sobotę (2 września) i trwać będzie do północy z piątku na sobotę (15 września).

Dostęp do systemu głosowania – KLIKNIJ TUTAJ

Osoby posiadające zameldowane stałe lub czasowe mają możliwość skorzystania z szybkiej weryfikacji automatycznej na podstawie numeru PESEL i ulicy zamieszkania.

Jeśli po podaniu numeru PESEL, wybraniu ulicy i kliknięciu w przycisk „Weź udział w głosowaniu” pojawi się komunikat „Twój numer PESEL nie został znaleziony w bazie mieszkańców”, prosimy o kontakt pod numerem tel. 14 614 91 53.

POMOC PRZY GŁOSOWANIU:

Wszelkich informacji dotyczących głosowania udzielają pracownicy Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta Urzędu Miasta w dniach 7-8 września oraz 11-15 września w godz. 7:30 do 15:30 pod numerem telefonu: 14 61 49 153.

GŁOSOWANIE TRADYCYJNE:

Lokal wyborczy funkcjonuje w dniach 7-8 września oraz 11-15 września w godz. od 7:30 do 15:30.

ZASADY GŁOSOWANIA TRADYCYJNEGO:

a) Mieszkaniec po przyjściu do lokalu wyborczego otrzymuje jedną kartę wyboru projektów wraz

z oświadczeniem będącym jej integralną częścią.

b) Po wypełnieniu oświadczenia znajdującego się na odwrocie karty wyboru projektów, należy zaznaczyć znak „X” przy jednym wybranym projekcie ogólnomiejskim (część I karty) i jednym wybranym projekcie osiedlowym (część II karty) lub zaznaczyć znak „X” w polu TAK lub NIE przy każdym z projektów.

c) Zaznaczenie większej ilości projektów niż określone w powyższym punkcie lub brak jakiegokolwiek zaznaczenia powoduje nieważność głosu.

d) Następnie mieszkaniec wrzuca swój głos do urny.

LOKAL WYBORCZY:

Dziennik Podawczy Urzędu Miasta Bochnia

ul. Kazimierza Wielkiego 2

32-700 Bochnia

Lista projektów, które wezmą udział w głosowaniu:

  • projekty ogólnomiejskie

https://bochnia.eu/mieszkaniec/budzet-obywatelski/budzet-obywatelski-2024/wykaz-projektow-zakwalifikowanych-pod-glosowanie-3/projekty-ogolnomiejskie-5/

  • projekty osiedlowe

https://bochnia.eu/mieszkaniec/budzet-obywatelski/budzet-obywatelski-2024/wykaz-projektow-zakwalifikowanych-pod-glosowanie-3/projekty-osiedlowe-5/

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra