- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Krzeczowie wybudowano nowoczesną salę gimnastyczną! Robi duże wrażenie ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Inwestycja, która jeszcze do niedawna dla wielu osób była wyłącznie marzeniem trudnym do realizacji, właśnie stała się rzeczywistością. W Krzeczowie zakończono budowę nowoczesnej sali gimnastycznej na miarę XXI wieku, na którą mieszkańcy czekali z niecierpliwością od wielu lat. Realizacja zadania pochłonęła blisko 3,8 mln zł i została wsparta dotacją w wysokości 500 tys. zł.

Dziś odbył się końcowy odbiór inwestycji. Za kilka tygodni zaplanowano jego oficjalne otwarcie.

Nowy obiekt sportowy na mapie gminy Rzezawa posiada obszerną salę do ćwiczeń z boiskiem wielofunkcyjnym, w pełni przystosowanym do gry m.in. w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną.

Są też szatnie, pokój trenera, magazyny sprzętu sportowego i kotłownia. Na piętrze sali gimnastycznej zlokalizowane są natomiast trybuny, sala do gimnastyki korekcyjnej, pomieszczenie do aerobiku oraz toalety. Powierzchnia użytkowa całego obiektu wynosi ponad 680 m2.

W ramach zadania oprócz budowy sali gimnastycznej wykonano również specjalną przewiązkę, która połączyła ją z budynkiem szkoły. Dzięki temu oba obiekty zyskały jedno wspólne wejście. Jest też 16 miejsc parkingowych, z których 4 są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.  

Mieszkańcy na powstanie sali gimnastycznej w Krzeczowie czekali z niecierpliwością wiele lat. Nic w tym dziwnego, ponieważ warunki w szkole, gdzie dotychczas odbywały się zajęcia z wychowania fizycznego, delikatnie mówiąc, nie należały do najlepszych. Dlatego jestem bardzo szczęśliwy z realizacji tej inwestycji. Sala gimnastyczna będzie dobrze służyć młodzieży ze szkoły w Krzeczowie oraz wszystkim pozostałym mieszkańcom podkreśla wójt gminy Rzezawa Mariusz Palej.

Sala gimnastyczna w Krzeczowie jest trzecim obiektem sportowym tego typu wybudowanym przez wójta Mariusza Paleja na terenie gminy Rzezawa. W październiku 2019 roku otwarto salę gimnastyczną w Jodłówce. We wrześniu 2018 roku miało miejsce natomiast otwarcie sali sportowej w Okulicach. 

Początek inwestycji w Krzeczowie to sierpień 2017 roku. Została wtedy podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowej sali gimnastycznej. Dwa lata później ruszyły natomiast prace budowlane, które zostały podzielone na dwa etapy. W międzyczasie do gminy Rzezawa trafiła dotacja w wysokości 500 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, która stanowiła duże wsparcie w realizacji zadania.

12 komentarzy

12 Comments

 1. Avatar

  Robotnicy

  22 kwietnia 2022 godzina 18:15

  Wójt wybudował hehe.nawet się nie tknął nic przy tym.bo to fachowcy budują.To chwalenie czyjąś robotą nic nie da bo to już koniec marnego urzędowania i paragrafy,wyroki ciąża niestety.

 2. Avatar

  gratulacje dla pana MP

  22 kwietnia 2022 godzina 23:01

  Wójt nie rysował projektu i nie nosił cegieł w trakcie budowy. Ale to wójt Palej zaproponował Radzie Gminy tę inwestycję a Rada przeznaczyła środki z budżetu. To wójt Palej przygotował wniosek o dotację . Wójt z pracownikami przygotował ogłosił przetarg a potem koordynował prowadzenie inwestycji przez projektantów, budowniczych i urzędników obsługujących finansowanie prac. Ostatecznie zgodnie z ustawą wójt jednoosobowo odpowiada za wszystko – a więc także za sukces , który jest sukcesem zespołu ludzi. Bardzo ładnie , że chciał, aby te wszystkie osoby pokazać czytelnikom „Bochni z bliska”. To już 3. taka inwestycja za urzędowania pana Paleja na stanowisku wójta. Bardzo ważne że ta inwestycja nie pogrążyła finansowo gminy Rzezawa (koszt mniejszy niż 4 mln zł) i że będzie tania w utrzymaniu. Nie tak jak sala-moloch w Łapczycy gm. Bochnia wybudowany za 16,7 mln zł. Czyli jednak można robić nowoczesne inwestycje szybko i niedrogo.

  • Avatar

   Puk puk

   25 kwietnia 2022 godzina 09:07

   To mówiłem ja Jarząbek hehe

  • Avatar

   Anonim

   27 kwietnia 2022 godzina 15:56

   Brawo dla burmistrza tak trzymać ś zawistnych ludzi ignorować

 3. Avatar

  Gość P

  23 kwietnia 2022 godzina 12:21

  Złożył Wniosek na niezbędny obiekt,uzyskał dofinansowanie, zlecił i dał zarobić.. Robotnikom.. .
  Niezaprzeczalne.

  • Avatar

   mewa

   23 kwietnia 2022 godzina 17:49

   Należało by sprawdzić kto zarobił ! Bo na pewno nie robotnicy ! Moze tak jak przy budowie rehabilitacji…. Ale to obiekt szkolny i potrzebny !

 4. Avatar

  krzeczowianka

  23 kwietnia 2022 godzina 12:56

  Jest nadzieja na koniec kadencji! Pan Wójt dobrze wie ,że być może scenariusz się spełni więc chwali się gdzie tylko może !

 5. Avatar

  Rozsądna Krzeczowianka

  23 kwietnia 2022 godzina 18:15

  Gdyby nie było tak zaangażowanego Wójta to mielibyśmy w Krzeczowie figę , ludzie bądźmy rozsądni i obiektywni .Ilu przed nim rządziło i co zrobili? Pomyślcie trochę i przejrzyjcie na oczy, rozsądny nie krytykuje ale docenia fakty.

 6. Avatar

  Szybki

  23 kwietnia 2022 godzina 23:57

  Nasz spec wybudował w łapczycy a teraz robi na siłę zawody i koncerty żeby się w ogóle coś tam działo…

  • Avatar

   Janina

   27 kwietnia 2022 godzina 15:59

   Brawo dla burmistrza tak trzymać a zawistnych ludzi ignorować

 7. Avatar

  Rozsadna

  24 kwietnia 2022 godzina 11:38

  Należę do osób ceniących prawdę i nie jestem lizusem,obserwuje to co dzieje sie w naszej gminie Rzezawa,jestem szczęśliwa ,ze mamy takiego wspaniałego gospodarza.Nasza gmina wypiękniała na każdym kroku,spotykam sie z rodzina i bliskimi mieszkającymi w innej gminie sa zachwyceni tym co u nas sie dzieje,mówią jak pięknie zagospodarowany jest teren wokół kosciola ,przy cmentarzu ,aż trudno pomyśleć ze jestesmy na wsi, i to dowód jak pracuje Wójt.A te wodociągi ,kanalizacje ,piękne drogi i chodniki,zachęcam moich rodaków by pospacerowali i rozgladneli sie uczciwie jak nasza gmina pięknieje z miesiąca na miesiac,pozdrawiam i życzę obiektywizmu w kreowaniu opinii.

 8. Avatar

  Anonim

  28 kwietnia 2022 godzina 18:18

  Na szarym końcu pozostaje Ostrów Królewski…zapomniany…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra