- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W brzeskim szpitalu zajęte jest 8 respiratorów, w bocheńskim – 20. Są jeszcze wolne miejsca dla pacjentów covidowych!

- REKLAMA -
dav

W obu powiatowych szpitalach z terenu bocheńsko-brzeskiego są jeszcze wolne miejsca dla pacjentów covidowych. Przedstawiciele lecznic podkreślają jednak, że sytuacja jest bardzo dynamiczna i szybko może się zmienić.

W Szpitalu Powiatowym w Brzesku na 62 zabezpieczone miejsca dla osób z COVID-19 – 51 jest zajętych. Ośmiu pacjentów jest podpiętych do respiratora. Pracę szpitala skomplikowało zakażenie części personelu, w tym dyrekcji i pionu administracyjnego.

W tej placówce mocno ograniczono zaplanowane na ten tydzień zabiegi chirurgiczne i ortopedyczne.

W bocheńskiej lecznicy na 140 zabezpieczonych miejsc dla pacjentów z koronawirusem zajęte są 42 łóżka (w tym dwa dla pacjentek z oddziału ginekologiczno-położniczego). Nie ma wolnych respiratorów, 20 aparatów, którymi dysponuje szpital jest obecnie wykorzystane.

Nadal – w obu szpitalach – większość pacjentów, którzy trafiają z ostrą niewydolnością oddechową, to osoby niezaszczepione.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    ja

    25 stycznia 2022 godzina 15:11

    „Nadal – w obu szpitalach – większość pacjentów, którzy trafiają z ostrą niewydolnością oddechową, to osoby niezaszczepione.” – czy to stwierdzenie jest poparte jakimś oficjalnym dokumentem podpisanym przez dyrektorów obu placówek, czy to tylko tekst zamówiony na okoliczność promocji preparatów medycznych (atykuł sponsorowany)? Dla kolegi pytam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra