- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

To co jest, już nie wystarcza! Nowe miejsca dla pacjentów „covidowych” w szpitalach Bochni i Brzeska

- REKLAMA -
fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Jest nowa decyzja wojewody. Do 79 w najbliższy poniedziałek oraz 90 w kolejny ma wzrosnąć liczba łóżek dla pacjentów „covidowych” w Szpitalu Powiatowym w Brzesku. W Bochni od poniedziałku musi być 80 łóżek dla pacjentów z koronawirusem.

Chorych na koronawirusa przybywa. Dziś trafiła do małopolskich szpitali kolejna decyzja wojewody, nakazująca zwiększenie bazy „covidowej”. Problem widzą też sami dyrektorzy lecznic. Coraz więcej osób, które zgłaszają się do szpitali z pozytywnym wynikiem, wymaga hospitalizacji.

W brzeskim szpitalu od przyszłego poniedziałku (16 listopada) będzie 90 łóżek dla pacjentów ”covidowych” (w tym 6 obserwacyjnych, 75 zwykłych i 9 intensywnej terapii).

Bochnia od najbliższego poniedziałku ma dysponować 80 łóżkami „covidowymi” (15 obserwacyjnymi, 57 zwykłymi i 8 intensywnej terapii).

– Nowe miejsca są organizowane między innymi na oddziale chorób wewnętrznych I. Na potrzeby „covidowe” będzie wydzielona część tego oddziału. W pozostałej, bezpiecznie oddzielonej części, będą hospitalizowani pacjenci zmagającymi się z innymi schorzeniami – mówi w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochnia.

W Bochni, na razie, żaden z oddziałów nie został zamknięty.

7 komentarzy

7 Comments

 1. Ela

  06 listopada 2020 godzina 17:54

  A inne choroby jeszcze istnieją się pytam?

  • Dyśka

   06 listopada 2020 godzina 20:06

   Nie słyszałam…

  • Stokrotka

   06 listopada 2020 godzina 21:11

   A co z chorymi na inne dolegliwości??????

 2. obserwator

  06 listopada 2020 godzina 21:29

  Muszą dobrze płacić za pacjentów covidowych skoro innych ma się w d…

 3. roza

  07 listopada 2020 godzina 14:38

  duzo chorych na Covid 19 choruje w domu inaprawde bardzo cierpi sa po testach i nikt ich na sile do szpitala nie wypycha pacjentami szpitala staja sie naprawde ciezkie przypadki ,wiec co nie nalezy sieim opieka szpitalna czsto ratujaca zycie choroba jak choroba tylko ze na te nie wynaleziono jeszcze skutecznego leku troche pokory i empatii

 4. bodzio

  07 listopada 2020 godzina 14:49

  Zalozcie skuteczna maseczke to bedzie mniej koronawirusa zatem i pacjentow chorych na Covid

 5. Rules

  07 listopada 2020 godzina 18:30

  Biorą na ful ile jest łyżek bo za to mają kasę ,a jak ktoś bendzie bardzo kiepski to powiedzą że nie ma miejsca ,lub tylko swoich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra