- REKLAMA -
- REKLAMA -
Małopolska Wystawa i Pokazy Kuter Port

Tego jeszcze nie było! Małopolska Wystawa i Pokazy Militarne – Kuter Port Nieznanowice

Kilkadziesiąt pojazdów militarnych, specjalnie przygotowany poligon po którym będzie można nimi jeździć, strzelnica, kuchnia wojskowa i widowiskowy TankCrash. To wszystko, a także wiele innych atrakcji przygotowali organizatorzy I Małopolskiej Wystawy i Pokazów Militarnych. Wydarzenie zaplanowano na terenie plaży w Kuter Porcie Nieznanowice koło Gdowa Patronuje mu Portal Bochnia Brzesko z bliska.

Kilkanaście dni temu do Kuter Portu dotarły już pierwsze pojazdy, które wezmą udział w wydarzeniu. W sobotę pojawi się ich znacznie więcej. Im bliżej imprezy będziemy zdradzać też coraz więcej szczegółów i niespodzianek.

Jedną z nich jest konkurs, w którym do wygrania są vouchery na kolację w restauracji Kuter Port czy pobyt w jednym z domków. Będziemy rozdawać także wejściówki na I Małopolską Wystawę i Pokazy Kuter Port.

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sztuką militarną, zarówno profesjonalistów, pasjonatów, jak i amatorów. Impreza dedykowana jest każdemu, bez względu na wiek i płeć – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

W programie imprezy znajdą się m.in.:

 • pokazy i prezentacje kilkudziesięciu pojazdów militarnych,
 • jazda dynamiczna,
 • TankCrash,
 • przejażdżki wybranymi pojazdami,
 • bitwa na kolory

Możliwe będzie również sprawdzenie się na strzelnicy wojskowej czy skosztowanie dań z wojskowej kuchni. Zorganizowana zostanie także wystawa historyczna związana z Gdowem planowane jest też kino letnie, w którym wyświetlane będą między innymi filmy o tematyce wojskowej.

Pojazdy militarne na wydarzenie dostarczy Śląska Fundacja Pasjonatów Techniki Militarnej „Garnizon Górnośląski” a ich profesjonalnym transportem ze Śląska zajmie się firma INSTBUD.

Impreza ma aspekt charytatywny. Będzie wspierała leczenie i rehabilitację MAKSA, który cierpi na rzadką chorobę Niemanna-Picka typu C. Chłopiec potrzebuje pieniędzy na systematyczną rehabilitację i terapię lekową, której miesięczny koszt, to 12 tysięcy złotych. Na konto Maksa, trafi złotówka z każdego sprzedanego biletu.


Organizatorem wydarzenia jest Kuter Port Nieznanowice, a partnerami: Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, Śląska Fundacja Pasjonatów Techniki Militarnej „Garnizon Górnośląski” oraz Fundacja Grot. Patronat medialny sprawuje mojgdow.pl oraz Bochnia Brzesko z Bliska.

W czerwcu br. na terenie Kuter Port Nieznanowice (gmina Gdów, powiat wielicki) otwarta została plaża oraz strzeżone kąpielisko, zajmujące łącznie obszar o powierzchni blisko 1,5 ha. Do dyspozycji gości jest akwen, w którym wydzielono trzy strefy głębokości (dla dzieci, dla nieumiejących pływać oraz dla umiejących pływać), plaża usypana z miękkiego białego piasku oraz rozległy teren trawiasty.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Gosc

  28 sierpnia 2020 godzina 21:54

  Super niech coś się dzieje. Na pewno z moim synkiem się wybiorę.

 2. Avatar

  Czarek

  29 sierpnia 2020 godzina 00:27

  Ja też zamierzam zabrać dzieci i namowie znajomych. Ciekawa impreza i blisko. Zobaczymy, czy warto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra