- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Świąteczny akcent na brzeskim Rynku ZDJĘCIA

Fot. Krzysztof WAsyłek
- REKLAMA -

Na tydzień przed Wielkanocą brzeski Rynek został udekorowany pięcioma dużymi pisankami, których obecność wprowadzić ma mieszkańców w świąteczny nastrój.

Największa z nich razem ze stojakiem sięga wysokości 1,5 metra, cztery pozostałe mają po 75 centymetrów. Zakupione zostały przez Urząd Miejski. Wielkanocnymi motywami ozdobiły je panie opiekujące się świetlicami wiejskim z terenu gminy Brzesko – Elżbieta Loranty z Jadownik, Celina Słowik ze Sterkowca i Iwona Tomasik z Mokrzysk – oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury.

Już drugi raz z rzędu zostaliśmy zmuszeni zrezygnować z organizacji przedświątecznego kiermaszu popularyzującego wielkanocne zwyczaje i obrzędy, a przy okazji promującego lokalnych przedsiębiorców z branży spożywczej i restauratorów. Wielka szkoda, bo ostatnie takie wydarzenie, które odbyło się przed blisko dwoma laty, cieszyło się sporym zainteresowaniem. Niech te pisanki ustawione w centralnym miejscu miasta będą wyrazem wspólnego poszanowania wielkanocnych tradycji. Błogosławionych Świąt. Bądźmy zdrowi – mówi Tomasz Latocha, burmistrz Brzeska.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra