- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

RZEZAWA. W niedzielę piknik dla Oliwki. Przyjedź i wesprzyj walkę z rakiem tej dzielnej 8-latki

- REKLAMA -

Nie macie planów na niedzielę? Zapraszamy do Rzezawy, przy hotelu Kasztel zaplanowano Piknik Charytatywno-Motoryzacyjny. Dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie 8-letniej mieszkanki Brzeska.

Organizatorzy tego wydarzenia zapraszają duże i małe dzieci, zapewniając, że na pewno nie braknie atrakcji. Cały dochód z pikniku zostanie przekazany na leczenie Oliwki Dzień, uczennicy 1-szej klasy w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Brzesku, u której zdiagnozowano nowotwór złośliwy tkanki łącznej, tkanek miękkich głowy, twarzy i szyi.

Niestety guz nie jest operacyjny, ponieważ jest tak głęboko umiejscowiony, niebezpiecznie blisko opony mózgowej, że każda ingerencja za pomocą skalpela może skończyć się tragicznie. Jedyną szansa dla dziewczynki jest protonoterapia, którą Oliwka już rozpoczęła.

Podczas tej terapii realizowanej w jednej z klinik w Czechach omijane są zdrowe tkanki, nie dochodzi do ich niszczenia. Koszt takiego naświetlania to ponad 300 tys. złotych, ale to jedyna szansa na życie 8-latki.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra