- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

RZEZAWA. Orlik lekkoatletyczny w Rzezawie już gotowy! ZDJĘCIA

- REKLAMA -

W Rzezawie zakończono budowę pierwszego w regionie orlika lekkoatletycznego oraz dwóch boisk sportowych do gier zespołowych. Wartość inwestycji to prawie 2,8 mln zł. Gmina Rzezawa na jej realizację pozyskała ogromne wsparcie z programu Polski Ład w wysokości blisko 2,5 mln zł (90 procent wartości inwestycji).

W skład całego kompleksu sportowego, który powstał w sąsiedztwie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Rzezawie wchodzi:

 • bieżnia lekkoatletyczna 4-torowa o długości 300 m;
 • boisko do siatkówki o wymiarach 28 x 16 m;
 • boisko do piłki ręcznej i koszykówki o wymiarach 44 x 30 m;
 • skocznia do skoku wzwyż;
 • rzutnia do pchnięcia kulą;
 • skocznia do skoku w dal i trójskoku;
 • infrastruktura towarzysząca w postaci trybun, lamp ledowych, profesjonalnego nagłośnienia i tablicy z wynikami.

         Warto również podkreślić, że w ramach inwestycji:

 • wybudowano chodnik prowadzący do kompleksu sportowego;
 • wybudowano drogę, na której końcu znajduje się parking na kilka samochodów;
 • przebudowano częściowo sieć wodociągową i kanalizacyjną.

Sportowa Gmina      

Jeszcze jakiś czas temu na terenie gminy Rzezawa bardzo brakowało nowoczesnych obiektów sportowych, nad czym wielu mieszkańców bardzo ubolewało. W ostatnich latach sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie. Wystarczy wspomnieć, że za kadencji Wójta Mariusza Paleja powstały nowoczesne sale gimnastyczne w Okulicach, Jodłówce i Krzeczowie. Wybudowano także kilka boisk wielofunkcyjnych – w Łazach, Jodłówce, Bratucicach (kompleksowa modernizacja), Rzezawie i Borku. W dwóch ostatnich miejscowościach powstały także korty tenisowe. Trzeba również podkreślić, że w Rzezawie kompleksowo zostało zmodernizowane boisko pełnowymiarowe i wybudowano olbrzymi skatepark, a w Krzeczowie trwa budowa nowoczesnego centrum sportowego. W planach są także następne inwestycje.

– Uprawianie sportu przynosi korzyści nie tylko dla naszego zdrowia, ale także zwiększa umiejętność koncentracji i szybkiego podejmowania decyzji, buduje wytrwałość, odwagę i pewność siebie. Istnieją również dowody, że dzieci i młodzież uprawiające sport zdecydowanie rzadziej sięgają po wszelkiego rodzaju używki. W upowszechnianiu aktywności fizycznej wśród lokalnych społeczności samorządy odgrywają bardzo dużą rolę. Tym większa jest moja radość, że w ostatnich latach udało się nam wykonać na terenie gminy Rzezawa tak wiele inwestycji sportowych. Wśród nich jest pierwszy w regionie orlik lekkoatletyczny wraz z boiskami wielofunkcyjnymi. Jest to obiekt, który będzie służył mieszkańcom, a w szczególności dzieciom i młodzieży, do rozwijania swoich sportowych pasji. Być może inwestycja ta przyczyni się do odkrycia talentów na miarę naszych najlepszych lekkoatletów, którzy dostarczają nam zawsze wielu pozytywnych emocji i wzruszeń – podkreśla Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej.

Budowa orlika lekkoatletycznego i boisk sportowych do gier zespołowych przy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Rzezawie ruszyła w lutym 2022 roku. Po kilkunastu miesiącach ten niezwykle nowoczesny obiekt, który robi ogromne wrażenie, jest już gotowy. Jego oficjalne otwarcie zaplanowano na 16 września bieżącego roku.  

1 Komentarz

1 Komentarz

 1. Avatar

  Gość P

  11 sierpnia 2023 godzina 11:36

  Adwersarze- „coby”.. Po-wiedzieć nie chcieli–Dobra robota..
  Czas na MULTURE.. Wójt rozumie..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra