- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

RZEZAWA. Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”DUŻO ZDJĘĆ

Fot. UG w Rzezawie
- REKLAMA -

Dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy Rzezawa wzięły udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zwycięzcy konkursu otrzymali od Wójta Mariusza Paleja atrakcyjne nagrody.

Startujący w turnieju zostali podzieleni na dwie grupy. W pierwszej znaleźli się uczniowie z klas I – IV szkół podstawowych, w drugiej natomiast młodzież z klas V – VIII. Każda grupa musiała zmierzyć się z trzydziestoma pytaniami testowymi o zróżnicowanym poziomie trudności.

Zadania dotyczyły ogólnej wiedzy o pożarnictwie, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz działalności jednostek ochotniczych straży pożarnych. Osoby, które najlepiej napisały test, przystąpiły następnie do egzaminu ustnego, za który mogły zdobyć dodatkowe punkty.

Ich odpowiedzi były oceniane przez komisję konkursową złożoną z przedstawicieli ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Rzezawa. Zasiadali w niej: dh Krzysztof Kołodziej – Prezes ZOG ZOSP RP, dh Leszek Trąba – Komendant Gminny OSP oraz Robert Surma – Naczelnik OSP Rzezawa.

Wśród uczestników konkursu z klas I-IV najlepsza okazała się Weronika Dziadowiec z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Kingi w Borku. Dzięki zdobyciu pierwszego miejsca awansowała ona do etapu powiatowego turnieju. Drugie miejsce w tej grupie wiekowej przypadło Michałowi Lincy również ze szkoły w Borku, a trzecie Bartoszowi Ficie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w ŁzachW starszej grupie wygrał natomiast Bartosz Merecik, który reprezentował szkołę w Krzeczowie i podobnie jak młodszej koleżance przypadnie mu również zaszczyt reprezentować Gminę Rzezawa podczas etapu powiatowego turnieju.

Tuż za nim uplasował się Szczepan Dziadowiec ze szkoły w Borku, który zdobył drugie miejsce. Trzecie miejsce przypadło natomiast Annie Żurek z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Rzezawie. Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się 25 marca w budynku remizy OSP Rzezawa. Pieczę nad turniejem trzymał Zbigniew Łęczek, pracownik Urzędu Gminy w Rzezawie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra