Wydarzenia

Region. Lekcja z ZUS w Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej

Dzięki Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej, uczniowie kilkunastu szkół ponadpodstawowych z Małopolski poznali bliżej ubezpieczenia społeczne, nie wychodząc z klasy. W ten sposób oddziały ZUS w naszym województwie zainaugurowały nową, szóstą już edycję „Lekcji z ZUS”.

„Małopolska Chmura Edukacyjna” to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych w Małopolsce.

Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu, eksperci ZUS mogli zaprezentować autorski projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” uczniom z 11 szkół średnich z regionu.

W czasie wykładu online, który odbył się na Politechnice Krakowskiej, uczniowie dowiedzieli się m. in. co składa się na naszą emeryturę, co otrzymamy z ZUS w zamian za składki oraz jakie obowiązki ma przedsiębiorca. 

„Lekcje z ZUS” goszczą w szkołach już od 5 lat. Pozwalają młodym ludziom zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych. Projekt składa się z czterech tematów zajęć: „Świadomy zawsze ubezpieczony”, „Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki”, „Emerytura – twoja przyszłość w Twoich rękach”, „e-ZUS, czyli firma pod ręką”.

Uczniowie biorący udział w „Lekcjach” mogą zmierzyć się z rówieśnikami w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.  Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. laptopy, tablety , e-booki, a także indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie.

– Zachęcamy nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych z Małopolski do udziału w „Lekcjach z ZUS”. Termin na zapisy mija 15 listopada, ale warto jak najszybciej zgłosić szkołę do projektu, w ten sposób uczniowie zyskują dodatkowy czas na przygotowanie się do olimpiady. Pierwszy etap olimpiady odbędzie się 2 grudnia. Więcej informacji można znaleźć na stronie zus.pl/edukacja. – wyjaśnia Anna Szaniawska Regionalny rzecznik ZUS w województwie małopolskim.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra