- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Rada Miasta w Bochni przyjęła oświadczenie o reparacjach ze strony Niemiec

Przy 12 głosach za Rada Miasta w Bochni przyjęła dziś oświadczenie w sprawie reparacji ze strony Niemiec. Dziewięciu radnych nie wzięło udziału w głosowaniu.

Bochnia jest drugim miastem po Wieluniu, które zdecydowało się na taki krok. Miastem, w którym hitlerowcy dokonali pierwszej w Polsce masowej egzekucji na ludności cywilnej. Doszło do tego 8 grudnia 1939 roku na Uzborni. Rozstrzelano wówczas 52 osoby. Podczas całej wojny z rąk Niemców zginęło 15 tys. mieszkańców Bochni.

Głosowanie nad przyjęciem oświadczenia w sprawie reparacji ze strony Niemiec poprzedziła ostra dyskusja. Radni podnosili między innymi, że nie powinno się tym tematem zajmować podczas kampanii wyborczej a także, że polityka międzynarodowa nie jest domeną samorządu.

Ostatecznie za przyjęciem oświadczenia opowiedziało się 12 radnych: Marta Babicz, Jan Balicki, Zenona Banasiak, Marek Bryg, Stanisław Dębosz, Andrzej Dygutowicz, Bogdan Kosturkiewicz, Anna Morajko, Kinga Przyborowska, Krzysztof Sroka, Alicja Śliwa, Kazimierz Wróbel. Głosowanie zbojkotowali: Bogusław Dźwigaj, Edward Dźwigaj, Celina Kamionka, Eugeniusz Konieczny, Jerzy Lysy, Janusz Możdżeń, Łucja Satoła-Tokarczyk, Damian Słonina i Kazimierz Ścisło.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    obywatel

    01 września 2023 godzina 20:14

    Panowie Kaczyński Jarosław i Mularczyk Arkadiusz , posłowie-ministrowie z PIS-u wymyślili sobie, że ponieważ nikt nie podchodzi poważnie do inicjatywy pisowskiego rządu aby prawie 80 lat od zakończenia II wojny światowej wyegzekwować od agresorów czyli Niemców odszkodowania (reparacje wojenne?) w wysokości 6 bln złotych , należy ubrać przed wyborami samorządy w ich nierealną inicjatywę. Czyli PISowcy będą mówić że są jedyną siłą polityczną, która chce patriotycznie zakończyć temat 2-wojny światowej i nawet jeżeli Niemcy odmawiają nam rozmowy na temat kasy a Amerykanie, Anglicy i Francuzi maja to w nosie to przecież SAMORZADY POLSKIE obligują ich aby walczyli o kasę dla Polski. No i najlepiej aby tę akcję rozpocząć tuż przed wyborami. ..
    Ciężki wstyd panowie z PISu aby na polskich trupach robić sobie dodatkowe punkciki wyborcze !!!!! Rządzicie już od 8 lat i teraz każdy chwyt jest dozwolony, zdrajca Kukiz wam nie wystarcza ? Szkoda, że nie wszyscy radni w Bochni to zrozumieli i dali się nabrać na pseudopatriotyczny chwyt . Forma tego apelu została przygotowana nie w Bochni lecz w biurze posła Mularczyka a tekst rozesłał do samorzadów wojewoda – także przedstawiciel PIS-u. Żenada !!!!!! Podobnie było z apelem o obronę świętości JP2 ale wtedy PISowcy odpuścili bo nie bali się porażki wyborczej tak jak teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra