- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Przez pół roku okradał sklepy. W końcu wpadł w ręce policji!

Policjanci wydziału kryminalnego bocheńskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za serię kradzieży, do których doszło w 2020 roku, na terenie powiatu bocheńskiego i powiatów ościennych. Podejrzany usłyszał łącznie 30 zarzutów. Wartość skradzionego mienia to ponad 50 tys. złotych.

Praca bocheńskich policjantów doprowadziła do ustalenia i zatrzymania mężczyzny odpowiedzialnego za liczne włamania do domów, budynków gospodarczych, z których kradł m.in.: elektronarzędzia i wszelkiego rodzaju sprzęt – od kosiarek po rowery.

Mężczyzna odpowiedzialny jest również za szereg kradzieży sklepowych ( kosmetyków, elektronarzędzi, urządzeń wykorzystywanych w budownictwie), a także za kierowanie do innych osób gróźb pozbawienia zdrowia i życia.

Proceder ten trwał od lutego br., a łączna wartość skradzionego mienia to ponad 50 tys. złotych. W wyniku przeszukania, policjanci odzyskali część przedmiotów. Pozostałe łupy zatrzymany mężczyzna sprzedawał w lombardach lub przypadkowym osobom.

Mężczyzna został zatrzymany 3 września br. i doprowadzony przed oblicze prokuratora gdzie usłyszał 30 zarzutów. Sprawca to 27-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, który decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra