- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Przedsiębiorco, sprawdź zwolnienie ze składek przez internet

- REKLAMA -

W Małopolsce łączna kwota zwolnienia z opłacenia składek do ZUS za marzec i kwiecień sięgnęła niemal 687 mln złotych. W całym kraju to już 7,2 mld złotych. Teraz można sprawdzić przez internet status swojego wniosku o zwolnienie.

Na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS dodał możliwość podglądu szczegółów wniosku o zwolnienie z opłacenia składek. Funkcja jest dostępna dla osób, które mają profil na PUE i złożyły wniosek RDZ – czyli właśnie o zwolnienie ze składek. Informacje są zamieszczone w zakładce „Płatnik”, w bocznym menu „Dokumenty i Wiadomości” jest dodatkowa zakładka „Tarcza antykryzysowa – wnioski”.

Przedsiębiorcy, którzy nie mają jeszcze profilu na Platformie Usług Elektronicznych, w prosty sposób mogą go założyć np. przy okazji wizyty w ZUS. Najwygodniej jednak zrobić to bez wychodzenia z domy, przez internet, wykorzystując profil zaufany albo bankowość internetową. 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do składania wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej elektronicznie, za pośrednictwem PUE. To najwygodniejszy sposób, który  zmniejsza ryzyko popełniania błędu i tym samym przyspiesza obsługę wniosku.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra