- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

POWIAT BOCHEŃSKI. Pięciu pijanych kierowców na drogach

Pięciu pijanych kierowców ujawnili w ostatnim tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Kontrole zostały przeprowadzone na terenie Bochni, Cikowic oraz Łapanowa, a wszyscy wskazani stracili już swoje prawo jazdy i w najbliższym czasie poniosą dalsze konsekwentne prawne. W ostatni weekend do tej listy dołączyło dwóch kierowców.


W piątek (16 lutego br.) tuż przed godziną 23, w Łapanowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego volkswagena. Od 24-latka wyczuwalna była woń alkoholu, a jego stan potwierdziło wykonane badanie trzeźwości. Test wykazał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny, który stracił już prawo jazdy.


Dzień później (17 lutego br.),  tuż przed godziną 10 w Bochni na ulicy Brzeskiej mundurowi skontrolowali osobową skodę. Zbyt duży wynik pomiaru stanu trzeźwości pojawił się i w tym przypadku. 24-letni kierowca skody miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego uprawnienia do kierowania pojazdami.

Pozostali wskazani kierowcy mieli w organizmie od 0,20 promila do 1,5 promila alkoholu. Mundurowi codziennie prowadzą liczne kontrole trzeźwości wśród kierowców powiatu bocheńskiego. Niemal codziennie z tej kategorii ktoś ubywa, tracąc prawo jazdy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest kierowanie pojazdem po alkoholu.

Działania mundurowych są ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu bocheńskiego.  

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywna.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra