- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Powiat Bocheński. Kolejne miliony na powiatowe drogi, tym razem Drwinia

- REKLAMA -

Prawie 3,8 miliona złotych wyniesie przebudowa drogi w Drwini. Przy udziale starosty Adama Korty i wicestarosty Ryszarda Drożdżaka, dyrektor PZD Tadeusz Białka podpisał umowę z wykonawcą inwestycji.

W ramach rozbudowy drogi powiatowej na odcinku położonym w Drwini powstaną nowe chodniki, przebudują drogę, utwardzą pobocza. Przebudowie ulegną również 3 skrzyżowania drogi powiatowej z drogami gminnymi. naprawiona zostanie sieć elektroenergetyczna i telekomunikacyjna.

– W poniedziałek przekażemy plac budowy i firma przystąpi do prac. Realizacja inwestycji będzie kontynuacją rozpoczętej w 2013 roku modernizacji tej drogi. Stan nawierzchni był w złym stanie, dlatego przebudowa będzie kompleksowa, zerwana zostanie podbudowa i stara nawierzchnia i powstanie nowy bezpieczny odcinek drogi – wyjaśnia starosta Korta.

Inwestycja jest możliwa dzięki pozyskanemu przez Powiat Bocheński dofinansowaniu z funduszu dróg samorządowych w wysokości 1,8 miliona złotych. Inwestycja będzie zrealizowana do końca listopada.

2 komentarze

2 Comments

  1. Ryszard Piekarczyk

    12 czerwca 2019 godzina 10:25

    Cieszę się… Gdzie jak gdzie, ale właśnie w Drwini dzieje się całkiem nieźle 🙂 Mam okazję być naocznym świadkiem wielu zmian w Gminie… Pewnie nie ostatnich 🙂

  2. Powiatowy

    13 czerwca 2019 godzina 08:46

    A ile kasy dokłada Gmina Drwinia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra