- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Ponad sto gmin Małopolski otrzyma mierniki jakości powietrza. Bochni i Brzeska nie ma w tym wykazie! Dlaczego?

- REKLAMA -

Po cztery gminy z powiatu bocheńskiego i brzeskiego otrzymają po 12 tys. złotych z Urzędu Marszałkowskiego na zakup mierników jakości powietrza i specjalnej tablicy ledowej informującej o wyniku pomiaru. Dziś Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął uchwałę w tej sprawie. Pomoc trafi w sumie do blisko 120 gmin z Małopolski. W tym wykazie nie ma ani Bochni ani też Brzeska.

-Czy to oznacza, że w Bochni mierniki jakości powietrza nie są potrzebne – pyta ironicznie Krzysztof Nowak, radny Sejmiku Małopolskiego.

Idąc tym tokiem myślenia można zapytać samorządowców, czy mierniki nie są potrzebne także w Brzesku, Czchowie, Dębnie z powiatu brzeskiego oraz Nowym Wiśniczu, Drwini, Gminie Bochnia i Trzcianie z powiatu bocheńskiego?

116 z 182 małopolskich gmin zdeklarowało chęć udziału w projekcie związanym z dostawą mierników jakości powietrza i tablic informacyjnych LED do szkół lub innych budynków użyteczności publicznej na terenie województwa małopolskiego. Urządzenia pomogą monitorować jakość powietrza, którym oddychają Małopolanie.

2 komentarze

2 Comments

  1. bochniak

    29 sierpnia 2022 godzina 20:00

    Nie dostali z Ktakowa kasy bo się boją aby prawda nie wyszła na wierzch. Ale od czego jest burmistrz ? Ma na takie sprawy 1 milion zł rezerwy, którą dała mu Miejska Rada. Wiele razy radni postulowali aby mierniki zatrucia powietrza kupić i założyć w CENTRUM miasta, bo ten miernik na ul.Konfederatów to lipa gdyż jest na wzgórzu gdzie jest dobre przewietrzanie.

  2. Vigo

    29 sierpnia 2022 godzina 21:57

    Po co,? Wiemy dobrze że normy są przemoczone, a w perspektywie szalejących cen wróci do łask palenie czy popadnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra