- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Pomóż Tomkowi! W niedzielę w Jadownikach akcja krwiodawstwa

- REKLAMA -

W niedzielę, 6 grudnia, w Domu Ludowym w Jadownikach, od godziny 8.30 do 13.00 prowadzona będzie akcja krwiodawstwa organizowana przez HDK MotoJadowniki.

To kolejna w ostatnich tygodniach inicjatywa podjęta przez motocyklistów zrzeszonych w tym klubie. Oddana tego dnia krew przekazana zostanie na leczenie Tomasza Kożucha, strażaka z Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach, u którego koronawirus wywołał ciężkie powikłania zagrażającego jego życiu.

Motocykliści z Jadownik zwracają się do wszystkich aktywnych krwiodawców oraz osób spełniających kryteria dopuszczające do oddawania krwi, aby licznie włączyli się do akcji. O to samo prosi rodzina Tomasza Kożucha oraz wszyscy strażacy, zawodowi i ochotnicy.

Starszy ogniomistrz Tomasz Kożuch jest funkcjonariuszem Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach, a zarazem prezesem OSP Włosienica. Do tej pory z poświęceniem niósł ratunek innym w każdej krytycznej sytuacji.

Teraz on sam pilnie tej pomocy potrzebuje. We wrześniu uległ zakażeniu wirusem SARS-CoV-2, jednej z najgroźniejszych postaci koronawirusa.

W wyniku ciężkich powikłań trafił najpierw na oddział zakaźny Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie został podłączony do sztucznego płuco-serca. Stamtąd został przewieziony do Śląskiego Centrum Chorób Serca, gdzie przeszedł poważną operację przeszczepu płuc. W tej chwili największym darem dla Tomka jest krew.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra