- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Policjanci z Trzciany radzili przedszkolakom, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą

- REKLAMA -

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Trzcianie, w powiecie bocheńskim, spotkali się w piątek z dziećmi z Przedszkola w Kierlikówce. Podczas spotkania opowiadali o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wakacji. Mundurowi przekazali maluchom rady, jak zachować się nad wodą oraz na drodze.

W piątek policjanci z Posterunku Policji w Trzcianie spotkali się z dziećmi z Przedszkola w Kierlikówce. Dzielnicowi przeprowadzili z najmłodszymi pogadanki na temat bezpieczeństwa nad wodą, na drodze oraz o zagrożeniach związanych z rozpoczętym już okresem wakacyjnym.

Dziecięca ciekawość może sprawić, że nieświadomie znajdą się one w niebezpieczeństwie, zatem głównym celem policyjnego spotkania z przedszkolakami było przekazanie im informacji o prawidłowym zachowaniu w kontaktach z nieznajomymi, podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania w domu czy na placu zabaw.

Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy zachowywać się, gdy spotkają na swojej drodze bezpańskiego lub agresywnego psa, dlatego pozycja  „żółwia” nie jest już dla nich obca. W nauce przedstawionej w formie zabawy policjanci przybliżyli im również podstawowe zasady ruchu drogowego. W trakcie spotkania najmłodsi mogli nie tylko porozmawiać z funkcjonariuszami, ale także obejrzeć policyjny sprzęt oraz wsiąść do policyjnego radiowozu.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra