- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

O miejskiej zieleni, było także podczas spotkania „Bochniaków” z burmistrzem

Fot. małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

O informację, jak będzie wyglądać zieleń na bocheńskim Rynku po zakończeniu rewitalizacji, poprosili także przedstawiciele Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Spotkanie w tej sprawie odbyło się w środę. Zarządowi „Bochniaków” o planach opowiadał burmistrz Stefan Kolawiński i jego zastępca Robert Cerazy.

Spotkanie było pokłosiem petycji, jaka pojawiła się ostatnio w sieci. Jej autor zaapelował do władz miasta, aby całkowicie nie betonowali centrum, pozostawiając w nim zieleń, a dokładnie drzewa, które miałyby otoczyć bocheński Rynek.

– Ponieważ brakowało nam informacji, dotyczącej planowanych nasadzeń w centrum miasta, uznaliśmy, że warto ją zaczerpnąć u źródła. Stąd pomysł na spotkanie z władzami miasta – mówi Zofia Sitko, prezes Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

Spotkanie, które odbyło się w środę po południu, trwało dwie godziny. Podczas niego Zarząd SBiMZB zapoznał się z wizualizacjami dotyczącymi zagospodarowania zrewitalizowanego centrum miasta.

– Zależy nam na tym, aby Rynek żył, żeby przyciągał ludzi i stał się miejscem atrakcyjnym, a także oferującym możliwości odpoczynku, stąd szereg pytań o ławki, drzewa czy tzw. ogródki. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, między innymi, że w obrębie Rynku mają się pojawić elementy małej architektury, czyli miejskie meble – mówi prezes Zofia Sitko.

7 komentarzy

7 Comments

 1. Avatar

  wiliam

  04 września 2020 godzina 13:04

  A czytelnicy nic się nie dowiedzieli!

 2. Avatar

  jurek

  04 września 2020 godzina 15:04

  to tylko wizualizacje i plany a jak bedzie w rzeczywistości to sie okaże.Bo obiecanek juz było wiele i wiele poszło w zapomnienie,przykładów jest bardzo dużo…

 3. Avatar

  Marta

  04 września 2020 godzina 22:50

  Poco o tym pisać jak to było zamknięte/prywatne spotkanie stowarzyszenia bez dostępu publiczności?

 4. Avatar

  Rozia

  07 września 2020 godzina 01:51

  A w lasku Uzbornia wycieto prawie 1000 drzew i powstaly tam m.in.parkingi. tak kochaja zielen.

 5. Avatar

  Hanna

  22 września 2020 godzina 15:59

  A jakie wnioski z tego spotkania?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra