- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

NIEDARY. 49-letni pijany kierowca pojechał na zakupy i… spotkał policjantów

- REKLAMA -

Wczoraj, w Niedarach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali mężczyznę, który mając prawie promil alkoholu i nie posiadając prawa jazdy kierował samochodem osobowym. Mężczyzna powodował zagrożenie w ruchu drogowym i złamał szereg przepisów po to żeby… zrobić zakupy w sklepie.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni regularne prowadzą działania mające poprawić bezpieczeństwo na drogach powiatu. Jednym z ich najważniejszych zadań jest eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Do zatrzymania takiego kierowcy doszło w środę (25 października br.). Patrolując teren Niedar, mundurowi zauważyli jadącego drogą wojewódzką osobowego opla. Mając uzasadnione podejrzenie, co do stanu, w jakim znajduje się kierująca nim osoba, zatrzymali pojazd do kontroli. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego oplem i potwierdzili swoje wcześniejsze przypuszczenia. 49-latek miał w organizmie prawie promil alkoholu.

W trakcie dalszej kontroli, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mieszkaniec gminy Drwinia złamanie przepisów tłumaczył potrzebą… zrobienia zakupów.  

Za popełnione przestępstwo, którym jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywna, oraz obowiązek wpłaty 10 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Poszkodowanym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. 49-latek odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień – za to naruszenie przepisów policjanci obligatoryjnie kierują wniosek o ukaranie do Sądu, który może nałożyć grzywnę w wysokości od 1500 złotych do 30 000 złotych.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Anonim

  26 października 2023 godzina 14:45

  To w końcu której gminy Drwinia czy Nowy Wiśnicz?

  • Avatar

   Jasny Pieron

   27 października 2023 godzina 18:58

   Gdzie pisze o Nowym Wiśniczu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra