- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Najnowszy Lexus w prezencie dla najlepszego polskiego pianisty Jakuba Kuszlika

- REKLAMA -
Fot. Lexus

Najwyżej uplasowany w tegorocznym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina polski pianista otrzymał od Lexus Polska najnowszy model – Lexus ES.

Jakub Kuszlik, który otrzymał ex aequo czwartą nagrodę w tegorocznym Konkursie Chopinowskim, jest studentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie Katarzyny Popowej-Zydroń.

Uczestniczył w wielu konkursach pianistycznych, w tym w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Zgorzelcu (II miejsce, 2011), w Turnieju Pianistycznym im. H. Czerny-Stefańskiej w Żaganiu (I miejsce, 2012), w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie (II miejsce, 2012) i w Międzynarodowym Konkursie im. M. Moszkowskiego w Kielcach (I miejsce, 2013).

Został również laureatem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Hilton Head oraz zdobył III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie „Top of the World” w Tromso. W 2017 r. wystąpił z recitalem chopinowskim w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie. Rok później wraz z orkiestrą Filharmonii Narodowej wykonał koncert fortepianowy a-moll op. 17 Ignacego Jana Paderewskiego. Ma na swoim koncie również wiele występów zagranicznych, m.in. w Niemczech, Norwegii i na Islandii, a także w Japonii i USA.


W tegorocznym Konkursie Chopinowskim zajął IV miejsce i został najlepszym wykonawcą mazurków Chopina. Fryderyk Chopin to jeden z najwybitniejszych kompozytorów romantycznych o międzynarodowej sławie.

Marka Lexus to najbardziej prestiżowa marka motoryzacyjna w Japonii, wysoko ceniona na całym świecie. Połączenie geniuszu kompozytora i prestiżu marki Lexus podczas jednego z najbardziej znanych wydarzeń, czyli Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, było więc naturalne. Współpraca rozpoczęła się w 2009 r., kiedy Lexus został mecenasem festiwalu CHOPIN I JEGO EUROPA. W kolejnych latach marka została również partnerem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.
Rok 2021 to 13. rok tej współpracy. Marka Lexus przekazała do dyspozycji artystów kilkanaście limuzyn Lexusa, aby zadbać o ich wygodę i bezpieczeństwo. Samochody przemieszczają się między salami koncertowymi, zapewniając muzykom komfort i skupienie potrzebne przed koncertami. Wygłuszenie wnętrza w kabinie jest tak doskonałe, że zgiełk świata zewnętrznego zostaje praktycznie wyeliminowany, a imponujący sprzęt audio pozwala delektować się czystymi dźwiękami muzyki. Czysty jest też napęd hybrydowych limuzyn Lexusa, co dla artystów ma także duże znaczenie.

Fot. Lexus

Sztuka Chopina jest doskonała i charakteryzuje się pogłębioną ekspresją: nie bez powodu jest nazywany poetą fortepianu. Nie dziwi też, że jest bliski nie tylko Polakom, ale także Japończykom, którzy bardzo cenią jego kompozycje. To właśnie w Japonii ukazuje się pismo „Chopin” poświęcone jego życiu i dziełu.

Japończycy kochają rzeczy perfekcyjne, dopracowane, są wierni tradycji, ale jednocześnie cenią nowoczesność. Prostota i elegancja, dążenie do doskonałości – te wartości są niezbędne zarówno w muzyce, jak i podczas projektowania samochodów. Twórczość Fryderyka Chopina i dopracowane samochody marki Lexus doskonale więc do siebie pasują.

Fot. Lexus

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Anonim

  25 października 2021 godzina 10:16

  Gratuluję!!! Nagroda zasłużona piękny koncert a wcześniej ogromna praca

 2. Avatar

  olo

  25 października 2021 godzina 19:09

  Wielki szacunek i wielkie gratulacje!!! Dziękuję Panie Jakubie za piękne emocje i przekaz NASZEJ POLSKIEJ KULTURY.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra