- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

KRZECZÓW. Podpisano umowę na utworzenie Klubu Senior + ZDJĘCIA

Fot. UG w Rzezawie
- REKLAMA -

Klub Senior+, już drugi na terenie gminy Rzezawa, powstanie w budynku wiejskim przy ulicy Świętego Floriana w Krzeczowie, w którym znajduje się już miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna, biblioteka oraz świetlica.

W ramach podpisanej umowy wykonane zostaną prace remontowe części pomieszczeń tego obiektu. Obejmą one między innymi wykonanie izolacji przeciwwilgociowych, przeciwdźwiękowych oraz cieplnych. Postawione zostaną także ścianki działowe, wykonane posadzki i wymalowane pomieszczenia. Inwestycja zakłada ponadto montaż nowych drzwi oraz żaluzji w oknach.

Utworzenie klubu dla seniorów w Krzeczowie to bardzo ważna inicjatywa. Dzięki niej osoby powyżej 60. roku życia będą mogły czynnie uczestniczyć w wielu interesujących zajęciach, które umożliwią utrzymanie dobrej kondycji fizycznej, jak i psychicznej. Klub będzie zapewniał tygodniowo minimum 20 godzin zajęć o różnej tematyce. Do dyspozycji seniorów będą usługi edukacyjne, socjalne, kulturalno-oświatowe, aktywności ruchowej, czy terapii zajęciowej.

Wartość inwestycji, na którą podpisano umowę, to niespełna 115 tys. zł. Termin jej zakończenia przypada natomiast na ostatni dzień lipca bieżącego roku.

Kolejnym krokiem, w celu utworzenia Klubu Senior+ w Krzeczowie, będzie natomiast wyposażenie obiektu w niezbędny sprzęt. Szacunkowa wartość całego przedsięwzięcia wynosić będzie około 200 tys. zł. W tym miejscu warto podkreślić, że do Gminy Rzezawa na realizację tego zadania trafiła dotacja w wysokości blisko 120 tys. zł. Pochodzi ona z  Programu Wieloletniego „SENIOR+” na lata 2021-2025 – edycja 2023.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra