- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Kraków. Mieszkanka powiatu brzeskiego czeka na wyniku badań, które mają wykluczyć koronawirusa

- REKLAMA -

Nadal czekamy na wyniki badań dwójki pacjentów, którzy przebywają na oddziale zakaźnym naszego szpitala z podejrzeniem koronawirusa – poinformowała portal Bochnia Brzesko z bliska Anna Górska, rzecznik prasowy Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Jedną z tych osób jest kobieta w średnim wieku. Mieszkanka powiatu brzeskiego kilka dni temu wróciła z Włoch. Czuła się dobrze, ale ponieważ miała gorączkę w poniedziałek odwiedziła SOR w Brzesku. Tam zapadła decyzja (ze względu na jej pobyt we Włoszech) o przetransportowaniu jej na oddział zakaźny krakowskiego szpitala, by wykluczyć obecność koronawirusa.

Na oddziale zakaźnym przebywa także mężczyzna. Lekarze czekają na wyniki badań dwójki pacjentów. Są one wykonywane w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie.

Tymczasem dziś przed południem Łukasz Szumowski, minister zdrowia poinformował, że nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce. Poinformował też o rozpoczęciu szerokiej akcji informacyjnej dotyczącej koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia apeluje do osób, które w ciągu ostatnich 14 dni były w północnych Włoszech i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem o bezzwłocznie powiadomienie telefoniczne stacji sanitarno-epidemiologicznej lub wizytę na oddziale zakaźnym lub oddziale obserwacyjno-zakaźnym, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Piter Parker

    26 lutego 2020 godzina 14:16

    Z ostatniej chwili –
    Jak poinformował Waldemar Kraska, sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia Polacy powinni zaopatrzyć się w dodatkowe ilości syropu cebulowego i przynajmniej po jednej butelce amolu na gospodarstwo domowe.
    WHO ogłosiło jednocześnie Podlasie jako strefę wolną od jakichkolwiek odmian grypy pochodzenia odzwierzęcego z powodu 100% sterylności miejscowych mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra