- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Kilkaset osób wzięło udział w biegu „50 lat Gminy Rzezawa” ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Bieg „50 lat Gminy Rzezawa” okazał się wielkim organizacyjnym sukcesem. Wzięło w nim udział kilkaset osób w różnym wieku – począwszy od dzieci, poprzez młodzież i dorosłych, kończąc na seniorach.

Bieg odbył się w minioną niedzielę, 17 września. Do Rzezawy tego dnia zawitała niemal cała biegowa południowa Polska. Rywalizacja była więc niezwykle zacięta, a same zawody stały na bardzo wysokim poziomie.

Rozpoczęły się one od biegu dzieci, które zostały podzielone na kilka kategorii wiekowych. Młodsze do pokonania miały dystans niespełna jednego okrążenia boiska sportowego, starsze natomiast musiały przebiec dwa kółka. Zmagania sportowe dostarczyły wszystkim uczestnikom, których było około 200, wiele pozytywnych emocji.

Następnie wystartował bieg główny na 10 kilometrów. Jego trasa zaczynała i kończyła się na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rzezawie. Biegła natomiast przez Borek i Ostrów Królewski, no i oczywiście Rzezawę. W biegu głównym wzięło udział ponad 160 zawodników.

Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Tomasz Wątroba z Tarnowa, który pokonał trasę w ciągu 00:36:23 minut. O zaledwie dziewięć sekund gorszy wynik miał Krzysztof Filipek z Nowego Wiśnicza, który uplasował się na drugim miejscu. Trzecią pozycję zajął natomiast Mateusz Madej ze Staniątek z czasem 00:37:40 minut.

Wśród kobiet najlepsza okazała się natomiast Kinga Smaga z Książnic z czasem 00:41:30 minut. Drugie miejsce przypadło Katarzynie Kmieć z Perły, która zdołała pokonać 10-kiloetrową trasę w 00:42:28 minuty. Trzecie miejsce wywalczyła Patrycja Świerczek z Jadownik z czasem 00:43:10 minuty.

W ramach biegu „50 lat Gminy Rzezawa” odbył się ponadto bieg nordic walking. Na starcie tych zawodów, podczas których do pokonania był dystans 7,5 km, stanęło niespełna 40 uczestników.

Wśród mężczyzn triumfował Michał Florek z Krakowa, który „wykręcił” czas 00:53:34 minuty. Drugie miejsce zajął reprezentant Gminy Rzezawa Jan Sanocki z Borku z czasem 00:55:21 minut. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Tadeusz Kowalczyk z Krakowa, który przybył na metę po 00:57:17 minutach.

Najlepszą kobietą w nordic walking okazała się natomiast Jolanta Wiktor ze Straszęcina z czasem 00:58:39 minut. Druga była reprezentantka Gminy Rzezawa Barbara Sanocka, która miała czas 00:59:16 minut. Trzecie miejsce zajęła Małgorzata Jezioro-Braś z Krakowa, która uzyskała wynik  01:04:28.

Wygrani, a także osoby z najlepszymi wynikami w swoich kategoriach wiekowych, otrzymali pamiątkowe statuetki oraz upominki.

Wójt Mariusz Palej na koniec biegowej imprezy w Rzezawie zapowiedział, że w przyszłym roku ponownie zostanie ona zorganizowana, co spotkało się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem.

Bieg był organizowany przez Gminę Rzezawa, Stowarzyszenie Aktywna Rzezawa, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie oraz Kępa Sport. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął natomiast Wójt Mariusz Palej.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra