- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Kacper Głód 20-latek z Bochni został powołany do Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej

- REKLAMA -

Pochodzący z Bochni student geoinformatyki na Politechnice Krakowskiej został powołany do Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej. To pierwsza kadencja 20-latka, który będzie reprezentować Klub Parlamentarny Młodych dla Wolności.

Pierwszą sesję Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej zaplanowano na 1 i 2 czerwca, odbędzie się ona zdalnie i będzie dotyczyć tematów związanych z systemem edukacji. Druga przewidziana jest w listopadzie. Wtedy młodzi będą debatować na tematy związane z polityką samorządową oraz lokalną, to posiedzenie przewidziano w Senacie.

Kim jest Kacper?

To 20-letni student I roku geoinformatyki na Politechnice Krakowskiej. Interesuje się piłką nożną, grami komputerowymi oraz wędkarstwem. Działa w Klubie Spinningowym Zębaty Bochnia jako członek zarządu. Bierze udział w zawodach wędkarskich, stara się angażować w promocję wędkarstwa w lokalnym terenie. Od kilku lat śledzi polską scenę polityczną, a od 2020 roku działa w młodzieżówce Młodzi dla Wolności, gdzie piastuje stanowisko sekretarza w okręgu krakowskim. Działa w Partii KORWiN, której jest członkiem. Angażuje się też w inicjatywy Klubu Konfederacji Bochnia, do którego należy. Prowadzi kanał w serwisie YouTube poświęcony tematyce gier.

O co zamierza walczyć dla Bochni?

– Jestem zwolennikiem szerokiej decentralizacji organów państwowych oraz zwiększenia kompetencji samorządów terytorialnych. Uważam, że to właśnie w naszych małych ojczyznach drzemie wielka siła oraz potencjał. Niebawem rozpoczną się czerwcowe obrady PMRP, które dotyczyć będą systemu edukacji. W planach mamy kilka projektów uchwał, jedną z nich będzie tzw. uchwała regionalna, w której postulujemy, by postawić na poznawanie historii i kultury lokalnej. Pomóc mają w tym zajęcia z historii w terenie, gdyż warto poznawać historię na podstawie zabytków takich jak na przykład Kopalnia Soli lub Bazylika św. Mikołaja – przekonuje Kacper Głód.

Zamierzam także wnieść postulaty promujące spotkania młodzieży z przedsiębiorcami.

– Promujemy również wizyty młodych w samorządach oraz urzędach, pozwalające uczniom poznawać struktury działania czynności urzędowych, powiększać zasoby wiedzy jak i również nabywać umiejętności praktyczne. W listopadowym posiedzeniu poruszać będziemy kwestie polityki samorządowej oraz lokalnej i z pewnością zamierzamy walczyć o jak największe rozszerzanie kompetencji oraz możliwości samorządów. Dodatkowo uważamy, że warto wspierać organizacje młodzieżowe działające w lokalnym obszarze, aby móc aktywizować młodzież do działania. Dokładne postulaty, które zawrzemy w projektach uchwał dot. samorządów będziemy opracowywali oraz rozszerzali bliżej jesiennego posiedzenia – dodaje.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Gura

  29 maja 2021 godzina 12:53

  Wybitny koleś

  • Avatar

   Anonim

   30 maja 2021 godzina 17:29

   Żartujesz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra