- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Jerzy Owsiak nadał imię WOŚP – Pododdziałowi Intensywnego Nadzoru Noworodka w bocheńskim szpitalu DUŻO ZDJĘĆ

- REKLAMA -

Jerzy Owsiak oficjalnie otworzył dziś Pododdział Intensywnego Nadzoru Noworodka w bocheńskim szpitalu i nadał mu imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przy okazji przedstawiciel fundacji przekazał szpitalowi nowoczesny inkubator hybrydowy.

– Bardzo dziękujemy za ten wyjątkowy inkubator, jak również inne urządzenia z serduszkiem, które trafiły do naszego szpitala – podkreślała dr n. med. Joanna Hurkała, kierująca oddziałem noworodków z pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka w bocheńskim szpitalu.

Pododdział Intensywnego Nadzoru Noworodka powstał na początku roku. Do tej pory pomógł ponad 90 noworodkom z ponad 600, które urodziły się w tym roku bocheńskim szpitalu. To dzieci z  wadami, infekcjami, czy zaburzeniami adopcyjnymi. Wszystkie wymagały szczególnej opieki.

– I taką pomoc tu otrzymały, dzięki wykwalifikowanemu zespołowi, który posiada nasz szpital, a także sprzętowi z WOŚP. Warto dodać, że w ciągu ostatnich kilku lat to pomoc o wartości 1,5 mln zł – mówił starosta Adam Korta.

Dzięki wykwalifikowanej kadrze a także wyposażeniu pododdziału pomoc uzyskują tu noworodki o niskiej masie urodzeniowej i wcześniaki od 32 tygodnia ciąży. Dzieci wymagające wstępnej diagnostyki zespołów zaburzeń oddechowych i wad wrodzonych w tym infekcji wrodzonych, czy też wad serca.

– Możemy być dumni, bowiem nasz szpital ma najlepszą porodówkę w Małopolsce i zajmuje 6. miejsce w Polsce – dodał Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Podczas uroczystości zostały wręczone podziękowania za pomoc przy organizacji i otwarciu pododdziału. Otrzymali je:

 • Dr n. med. Joanna Hurkała, Lekarz kierujący Oddziałem Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP
 • Anna Jaworska, Pielęgniarka oddziałowa Oddziału Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP
 • Ewa Nalepa Położna specjalistka koordynująca Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP
 • Jerzy Owsiak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Adam Korta Starosta Bocheński

6 komentarzy

6 Comments

 1. Pingback: Matek wcześniaków nie wpuszczono do szpitali, a Owsiak urządza imprezę bez maseczek - Portal kontrowersje.net

 2. Hanys Górnośląski

  02 czerwca 2021 godzina 10:50

  Jak wideć na załączonych fotografiach „święty jurek” nie zieje covidem. Wcale a wcale.Za to matki wczesniaków ziały potwornie, podobnie jak ludzie chcący odwiedzić swoich bliskich w szpitalach. Obrzydliwość zmieszana z kabotyństwem. Jak wam nie wstyd.

  • Profesór Doktór Wiktór

   02 czerwca 2021 godzina 13:26

   Żebyś Ci przypadkiem żyłka nie pękła z tej zaciekłości…
   Jak bloger Matka Kurka (to link do jego strony jest powyżej) zorganizuje coś w stylu WOŚP i będzie pomagał szpitalom tak jak J. Owsiak to będzie mógł stanąć z nim jak równy z równym i na niego pomstować.
   Póki co bloger Matka Kurka czyli Piotr Wielgucki został DWA razy skazany prawomocnym wyrokiem sądu za zniesławienie Jerzego Owsiaka po swoich publikacjach w gazetach i w internecie.

   • Anonim

    03 czerwca 2021 godzina 06:17

    A co to ma wspolonego z nienoszeniem maseczki?

    • Superman

     03 czerwca 2021 godzina 11:39

     Ciekawe czy Ty taki posłuszny/taka posłuszna jesteś i zawsze i wszędzie gdzie trzeba nosisz maskę? Czepiacie się i tyle…

 3. jagna

  03 czerwca 2021 godzina 19:04

  moze to jest grono osob wyszczepionych wiec ryzyko mniejsze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra