- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Jerzy Lysy: Świętość Jana Pawła II broni się sama, bez pomocy apeli wojewodów lub partyjnych klubów radnych

- REKLAMA -

Radnym klubu Bocheńska Wspólnota Samorządowa nie podoba się pomysł głosowania przez Radę Miasta Bochni apelu w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II. – Rady miast i gmin nie są właściwymi gremiami do dyskutowania o świętości ludzi wyniesionych na ołtarze – napisali radni w liście, który wczoraj wieczorem trafił redakcji portalu Bochnia z Bliska.

W sprawie apelu przedstawiciele klubów radnych RM w Bochni mieli dyskutować podczas spotkania zorganizowanego we wtorkowy wieczór. Nie wziął w nim udziału przewodniczący klubu Bocheńska Wspólnota Samorządowa. Dlaczego?

– Uważamy, że rady miast i gmin nie są właściwymi gremiami do dyskutowania o świętości ludzi wyniesionych na ołtarze – czytamy w liście przedstawicieli klubu, który trafił do burmistrza Bochni.

Pełna treść oświadczenia klubu BWS

Szanowny Pan 
Stefan Kolawiński
Burmistrz Miasta Bochnia

W odpowiedzi na Pana zaproszenie  z dn. 27.03.2023 w sprawie ustalenia treści apelu dot. obrony świętości Sw.  Karola Wojtyły – Jana Pawła II,  uprzejmie informuję , po uzgodnieniu z pozostałymi  Radnymi, tworzącymi klub Bocheńska Wspólnota Samorządowa (Janusz Możdżeń, Damian Słonina ), że nie wezmę udziału w tym spotkaniu . 

Uważamy, że rady miast i gmin nie są właściwymi gremiami do dyskutowania o świętości ludzi wyniesionych na ołtarze.   Jako praktykujący katolicy uważamy, że świętość Jana Pawła II broni się sama, bez pomocy apeli  wojewodów lub  partyjnych klubów radnych jak np. wyszczególniony przez Pana w w/w zaproszeniu Klub Radnych PIS .

Zasługi Karola Wojtyły dla Polski oraz dla Kościoła są tak wielkie , że żadna krytyczna audycja telewizyjna ani artykuł prasowy nie stanowi realnego zagrożenie dla jego pozycji w historii Polski i świata.

Natomiast mieszanie religii z polityką samorządowa na kilka miesięcy przed wyborami pachnie koniunkturalizmem, przed którym przestrzegamy Koleżanki i Kolegów  Samorządowców. 

Z poważaniem 

Jerzy Lysy w imieniu własnym oraz radnych Janusza Możdżenia i Damiana Słoniny.

Bochnia, 28.03.2023

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Gość P

    29 marca 2023 godzina 11:39

    Zaglosujesz- Pan przeciw lub wstrzemiezliwie- wstrzyma Sz się od głosu..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra