- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

GMINA RZEZAWA. Wielkie święto seniorów. Otwarto Klub Senior+ w Krzeczowie [ZDJĘCIA]

- REKLAMA -

W środę odbyło się oficjalne otwarcie Klubu Senior+ w Krzeczowie. Dzięki jego powstaniu osoby powyżej 60. roku życia mogą czynnie uczestniczyć w wielu interesujących zajęciach, które umożliwiają  utrzymanie dobrej kondycji fizycznej, jak i psychicznej.

Otwarcie Klubu Senior+ w Krzeczowie wiązało się z wieloma atrakcjami. Był okolicznościowy tort, symboliczne przecięcie wstęgi, zabawa z DJ-em, śmieszne zdjęcia z fotobudki, pełne humoru występy artystyczne w wykonaniu uczestników Klubu Senior+ w Rzezawie oraz nowo powstałego Klubu Senior+ w Krzeczowie, poczęstunek, przemówienia okolicznościowe oraz podziękowania dla osób, dzięki którym powstało w Krzeczowie miejsce dla seniorów. Obiekt został również poświęcony przez księdza Krzysztofa Kamieńskiego, dyrektora Archiwum Diecezjalnego w Tarnowie.

W uroczystym otwarciu Klubu Senior+ w Krzeczowie udział wzięli m.in.: Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej wraz z małżonką, Asystentka Poseł na Sejm RP Józefy Szczurek-Żelazko – Elżbieta Adamska, Radni Gminy Rzezawa, w tym Przewodnicząca Barbara Kwiecińska, Sołtys Krzeczowa Jan Panna, Sekretarz Gminy Rzezawa Agnieszka Sekowska-Lenart, Kierownik Klubu Senior+ Wiesław Gawor oraz Kierownik Referatu Inwestycji i Drogownictwa Agnieszka Bronowska. Uroczystość poprowadziła natomiast Patrycja Kowalska – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzezawie.

Klub Senior+ w Krzeczowie powstał w budynku wiejskim przy ulicy Świętego Floriana, w którym znajduje się już m.in. miejscowa jednostka OSP, biblioteka oraz świetlica wiejska.

Aby móc go uruchomić wymagało to wiele pracy. W pomieszczeniach, w których znajduje się miejsce dla seniorów konieczny był kompleksowy remont, który ruszył w maju ubiegłego roku. Prace objęły m.in. wykonanie ścianek działowych i podwieszanych sufitów, ułożenie nowych posadzek i płytek na ścianach, wykonanie izolacji przeciwwilgociowych, przeciwdźwiękowych oraz cieplnych, czy montaż nowych drzwi i żaluzji w oknach. W ramach inwestycji została przeprowadzona również modernizacja instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania i wentylacyjnej. Wykonano ponadto nową toaletę, a przed wejściem podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Następnie do klubu zakupiono niezbędny sprzęt i meble. Została utworzona także bogato wyposażona kuchnia. Znajduje się w niej m.in. lodówka, płyta indukcyjna, kuchenka mikrofalowa, zmywarka, a także robot kuchenny i ekspres do kawy. Seniorzy do dyspozycji mają ponadto telewizor oraz komputer. Zakupiono również maszyny do szycia i kilka profesjonalnych zestawów do szydełkowania. Na wyposażeniu klubu są także sprzęty do ćwiczeń, w tym rowerek oraz orbitrek magnetyczny.

Na utworzenie w Krzeczowie miejsca spotkań i integracji dla seniorów przeznaczono w sumie blisko 175 tys. zł. Niespełna 115 tys. zł kosztowały prace budowlane, a ponad 60 tys. zł wydatkowano na zakup niezbędnego wyposażenia klubu. W tym miejscu warto podkreślić, że do Gminy Rzezawa na realizację tego zadania trafiła dotacja w wysokości blisko 120 tys. zł. Pochodziła ona z Programu Wieloletniego „SENIOR+” na lata 2021-2025 – edycja 2023.

Klub Senior+ w Krzeczowie jest już drugim tego typu miejscem na terenie gminy. Pierwszy Klub Senior+ został założony w 2019 roku w Rzezawie i prężnie funkcjonuje, ciesząc się bardzo dużą popularnością wśród seniorów. Oba te kluby są miejscami dającymi możliwość odkrywania nowych pasji, zdobywania wiedzy, dzielenia się swoimi doświadczeniami oraz nawiązywania cennych znajomości. To centra aktywności, w którym seniorzy mają szansę uczestniczyć w różnorodnych warsztatach, zajęciach, spotkaniach czy wykładach.

– Zaangażowanie i ciężka praca wielu osób zaowocowała stworzeniem kolejnego komfortowego i przyjaznego miejsca dla seniorów na terenie naszej Gminy. Bardzo się z tego cieszę i zapowiadam utworzenie Klubów Seniora w kolejnych miejscowościach, bo miejsca takie są bardzo potrzebne, a sami seniorzy chętnie z nich korzystają – podkreśla wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej.

3 komentarze

3 Comments

 1. Avatar

  Czynny obserwator

  09 lutego 2024 godzina 08:49

  Kiełbasa wyborcza nic dodać nic ująć.

 2. Avatar

  rzezawiak

  09 lutego 2024 godzina 13:35

  Ustawa obliguje do otwierania KLUBÓW SENIORA ! W każdej gminie działają i otwierane są nowe , ale nikt z tego nie robi takiej pompy jak włodarze Rzezawy !To odskocznia od poważniejszych spraw w gminie , którymi niestety WÓJT nie może się pochwalić !To szukanie wśród emerytów elektoratu przed wyborami !

 3. Avatar

  Jasny Pieron

  09 lutego 2024 godzina 22:42

  Czy Wy ludzie kiedyś będziecie z czego kolwiek zadowoleni ?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra