- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

GMINA RZEZAWA. Ulica Szkolna w Krzeczowie zostanie przebudowana. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą ZDJĘCIA

Fot. UG w Rzezawie
- REKLAMA -

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Krzeczowa. Wójt Mariusz Palej podpisał umowę z wykonawcą na kompleksową rozbudowę ulicy Szkolnej w Krzeczowie. W spotkaniu wzięli udział poseł Józefa Szczurek-Żelazko oraz radni z Krzeczowa Jan Panna i Wiesław Pajor

Rozbudowa tej ważnej ulicy w Krzeczowie pochłonie ponad 2,3 mln zł. Gmina Rzezawa na zadanie pozyskała kilka miesięcy temu potężną dotację w wysokości ponad 1,7 mln zł z Rządowego Programu Rozwoju Dróg. Symboliczny czek na realizację inwestycji z otrzymaną dotacją wójt Mariusz Palej odebrał w lutym bieżącego roku z rąk m.in. Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka podczas briefingu, który odbył się w Starostwie Powiatowym w Wieliczce.

W marcu w Centrum Edukacji w Brzesku miało miejsce natomiast uroczyste podpisanie umowy na udzielenie Gminie Rzezawa dotacji na kompleksową rozbudowę ulicy Szkolnej w Krzeczowie. Teraz natomiast przyszedł wreszcie czas na podpisanie umowy na realizację tego zadania. Ma ono zostać wykonane do połowy marca 2025 roku.  

Modernizacja ulicy Szkolnej obejmie odcinek drogi od ulicy Krakowskiej biegnący koło szkoły podstawowej oraz sali gimnastycznej aż do drogi wybudowanej kilka lat temu prowadzącej do działek budowlanych i pól.

W ramach inwestycji ulica Szkolna, która jest obecnie bardzo wąska, zostanie znacząco poszerzona. Będzie posiadać dwa pasy ruchu o łącznej szerokości 5 metrów. Na jej końcu zostanie utworzone miejsce dla samochodów służące do zawracania. Inwestycja zakłada także zaprojektowanie mostu nad znajdującym się tam ciekiem wodnym.

Wybudowany zostanie także chodnik. Utworzone zostanie również wyniesione przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Pojawi się ponadto oświetlenie uliczne. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły i przedszkola, a także mieszkańców okolicznych domów.

– Ulica Szkolna w Krzeczowie ze względów bezpieczeństwa, ale także z powodu zwiększenia komfortu wszystkich użytkowników tej drogi wymaga rozbudowy. Dlatego cieszę się, że ruszamy z realizacją tej inwestycji, która jest bardzo ważna dla mieszkańców okolicznych domów, uczniów, ich rodziców oraz całej społeczności szkolnej. Bardzo ważne jest również to, że na zadanie w Krzeczowie pozyskaliśmy ogromną dotację z Rządowego Programu Rozwoju Dróg. Serdecznie dziękuję za przyznane środki, które pozwolą nam na sprawną realizację tej inwestycji – podkreśla wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Bochnianin

  19 maja 2023 godzina 16:38

  Nie możecie tych mapek wstawiać większych i z możliwością powiększenia? Przecież na tych co zamieszczacie nic nie widać…

 2. Avatar

  Anonim

  22 maja 2023 godzina 11:33

  A jak sprawa wygląda połączenia z ul.Kaczeniec.Jakoś nikt o tym nie mówi i nie pisze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra